Logo Polskiego Radia
Dwójka
Jacek Puciato 06.04.2017

"Pan wszystkich krów". Opowiadania prosto z życia

- To nie był projekt literacki. Nie widząc przed sobą konkretnych perspektyw, postanowiłem rozwinąć swoje horyzonty zawodowe – mówił Andrzej Dybczak o tym, jak powstawała jego najnowsza książka.
Posłuchaj
  • Rozmowa z Andrzejem Dybczakiem o jego książce "Pan wszystkich krów" (Wybieram Dwójkę)
Czytaj także

maszyna_do_pisania1200.jpg
Odkrywanie "dzikich" terenów azjatyckiej Rosji

Andrzej Dybczak - antropolog, laureat Nagrody Kościelskich, autor m.in. książki "Gugara" – w zbiorze opowiadań "Pan wszystkich krów" pisze tylko o tym, co widział na własne oczy i co poczuł na własnej skórze. Kiedy pasł krowy "w górkach na południu Polski", rozładowywał trawlery zimą w Norwegii albo uczył się "na pilarza".

Gość Dwójki mówił w audycji o genezie swoich opowieści, o stojącym za nimi "granicznym doświadczeniu" czy o swojej ostatniej podróży do Rosji związanej z intrygującą kolekcją, odkrytą w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

***

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Andrzej Dybczak (autor m.in. książki "Pan wszystkich krów")

Data emisji: 6.04.2017

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mat. pras. wyd. Nisza/jp/gs