Logo Polskiego Radia
Czwórka
Łukasz Szumielewicz 08.03.2011

"Renesoul" Pinnaweli - premiera!

14 marca na sklepowe półki trafi nowy album Pinnaweli zatytułowany "Renesoul". Wydawnictwo ukaże się pod patronatem Czwórki. Polecamy!
Renesoul Pinnaweli - premieraźr. materiały promocyjne

Połowa piosenek na nowej płycie Pinnaweli (Pauliny Przybysz) to utwory zaśpiewane po polsku, reszta to kawałki po angielsku. Płytę otwiera intro ze słowami "I Am not what you expected, even what you hated", uderzające mocnym, punkowym wręcz brzmieniem, swobodną zabawą stylami i słowem. "Renesoul" jest podróżą po umyśle kobiety poszukującej integralności, jest renesansową suknią księżniczki pod dresiarską bluzą.

Próbując odgadnąć, czyja twórczość najmocniej inspirowała Pinnawelę przy pisaniu nowego materiału, powinniśmy wymienić nazwiska Jill Scott, Erykah Badu i Janelle Monae, chociaż aranżacje i ciepłe analogowe brzmienie przywodzi na myśl raczej The Beatles czy Beck. Płyta łączy w sobie pierwiastki nowoczesne i tradycję, słodycz soulu i rockowy pazur, jest jednocześnie refleksyjna i ekspresyjna.

Większości nagrań dokonano w rodzimym Penguin Studio jesienią 2010. Część partii bębnów, basu oraz szlachetne brzmienie fortepianu nagrano latem 2010 w Alvernia Studios. Partie pozostałych instrumentów klawiszowych pochodzą z Contrabanda Studio.

W nagraniach usłyszeć możemy zdolnych polskich muzyków, towarzyszących wokalistce również na scenie, jak Piotr Zabrodzki, Jan Młynarski, Michał Grott, Marian Wróblewski, Przemysław Maciołek, Jose Manuel Alban Juarez. Kompozytorka, z uwagi na swoją wieloletnią przygodę z muzyką klasyczną, nie mogła oprzeć się pokusie okraszenia piosenek nawiązującymi do klasyki aranżacjami. Usłyszymy zatem kwartet smyczkowy, tubę, obój, harfę i trąbkę. Na dokładkę część aranżacji zrealizowano z udziałem pochodzącego z Singapuru beatboxera Darni Ng. Album został zrealizowany, współprodukowany i zmiksowany przez Dżerego Paproha.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z koncertu promującego najnowsza płytę.

Polecamy!