Logo Polskiego Radia
Czwórka
Darek Matyja 06.03.2020

Sztafeta biegaczek najszybsza, ale zdyskwalifikowana na MŚJ

Popołudniowy przegląd sportowy - 6 marca 2020. 
Posłuchaj
  • Sztafeta biegaczek najszybsza, ale zdyskwalifikowana na MŚJ
  • Ewelina Marcisz o sztafecie juniorek
Czytaj także

Wielki pech naszych juniorek. Nasza sztafeta w składzie:Karolina Kaleta, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz i Izabela Marcisz, dobiegła pierwsza do mety biegu sztafetowego, ale potem została zdyskwalifikowana. Trasę pomyliła prowadząca na ostatniej zmianie Niemka, czym zmyliła goniącą ją Izabelę Marcisz, która pobiegła za rywalką. A to niestety oznaczało... dyskwalifikację obu sztafet. 

Koronawirus bombarduje kolejne wydarzenia sportowe. W czwartek poinformowano, że przekładany jest kolarski klasyk Strade Bianche, dziś ogłoszono, że w terminie nie odbędą się wyścigi Tirreno-Adriatico i Mediolan San Remo, zaliczane do najbardziej prestiżowego cyklu World Tour. 
Dziejszy mecz Pucharu Davisa Polska-Hongkong odbywa się bez udziału publiczności. W kraju mamy już 5 osób zakażonych koronawirusem. 

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Posłuchajcie też opinii Eweliny Marcisz (byłej biegaczki i siostry Izy Marcisz), na temat biegu sztafetowego naszych juniorek.

***

Darek Matyja