Logo Polskiego Radia
Czwórka
Darek Matyja 07.03.2020

Drużyna skoczków tuż za podium

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli czwarte miejsce w sobotnim konkursie drużynowym w norweskim Oslo.

Polacy skakali dziś w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Po wyrównanej walce z reprezentacjami Słowenii oraz Japonii zajęli ostatecznie czwarte miejsce, czyli jedno oczko za Słowenią i jedno przed Japonią. 

Konkurs wygrali Norwegowie, któzy drugich Niemców wyprzedzili o niemal 40 punktów. Zaskakująco słabo spisali się natomiast Austriacy - szósta drużyna konkursu. 

Sobotnia "drużynówka" miała też jednak wymiar indywidualny jako druga z kilku części cyklu Raw Air. Skoczkowie oddali tu swoje drugie i trzecie próby z zaliczanych do cyklu dziesięciu skoków. Na tym etapie rywalizacji liderem Raw Air jest Niemiec Constantin Schmid. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, jest siódmy. W dziesiątce jest jeszcze dziewiąty Piotr Żyła.

***

Robert Grzędowski