Nowe Technologie

Capitalize "bawiąc, uczy". Edukacja finansowa w aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2024 22:39
Capitalize to aplikacja mobilna do edukacji z zakresu finansów. Skierowana jest do młodych ludzi, a wyróżnia ją interaktywne podejście wykorzystujące gamifikację. - Chcemy w ten sposób podnieść niski poziom wiedzy finansowej młodych osób - mówią w Czwórce studenci z Koła Enactus Politechniki Warszawskiej.
Już niedługo na rynku pojawi się Capitalize, aplikacja mobilna służąca edukacji finansowej.
Już niedługo na rynku pojawi się Capitalize, aplikacja mobilna służąca edukacji finansowej.Foto: shutterstock/Ground Picture
  • Capitalize to aplikacja mobilna do nauki o zagadnieniach z dziedziny szeroko pojętych finansów. 
  • Stworzona została przez członków Koła Enactus Politechniki Warszawskiej, wspieranych merytorycznie przez fundację Bezpieczni Finansowo.
  • Jej zadaniem jest w przystępny sposób, za pomocą przystępnych treści i gier, wprowadzać młodych ludzi w świat finansów.
  • W Czwórce o aplikacji mówią jej twórcy studenci: Dawid Kaszyński, Jakub Biciutko oraz Igor Kołodziej z Koła Biznesowego Enactus.

Aplikacja mobilna Capitalize - finanse na wesoło

Aplikacja mobilna Capitalize przeznaczona jest dla młodych ludzi i ma poszerzać ich wiedzę o finansach. Wyróżnia ją interaktywne podejście wykorzystujące gamifikację. Projekt jest realizowany przez studentów Politechniki Warszawskiej i powstaje przy współudziale ekspertów.

Jej założeniem jest przekazanie wiedzy w lekki i przystępny sposób. - To będzie nauka za pomocą gier. To jest tak naprawdę całe clou aplikacji. Tak naprawdę chcemy uczyć, bawiąc. To jest cała idea - mówią goście audycji. - Nie chcemy przedstawiać nauki w taki sposób, w jaki można bardzo łatwo do niej dotrzeć. Możemy przecież kupić masę książek, przeczytać je i posiąść tę wiedzę. Jednak my chcemy informacje o finansach przedstawić w sposób przystępny dla użytkowników.

Zobacz także:  

Współpraca z ekspertami

Jak zaznaczają rozmówcy Piotra Firana, aplikacja jest odpowiedzią na niski poziom wiedzy ekonomicznej i finansowej wśród młodych Polaków. W projekt zaangażowana jest fundacja Bezpieczni Finansowo.

- Nawiązaliśmy współpracę z Martą Kobińską, która prowadzi tę fundację i jest doświadczonym CFO. Współpracujemy z fundacją w zakresie zagadnień merytorycznych - tłumaczą pomysłodawcy aplikacji. - W szczególności zajmują się dostarczaniem tego, co powinno się znaleźć w tej aplikacji, i kontrolują wszystkie treści. Wszystkie zagadnienia są z nimi konsultowane. Aplikacja jest także testowana przez beta testerów.


Posłuchaj
17:48 CZWORKA?Reset aplikacja Capitalize 26.02.2024.mp3 W audycji mówimy o finansowej aplikacji mobilnej Capitalize (Reset/Czwórka)

  

Aplikacja Capitalize - kiedy będzie dostępna?

Projekt nabiera rumieńców i jak mówią studenci, wkrótce trafi na rynek. - Aktualnie jesteśmy na ostatniej prostej przed wypuszczeniem aplikacji do Google Play i App Store - podkreślają. - Niemal cały software jest już gotowy i dopinamy ostatnie rzeczy. Więc niedługo Capitalize będzie szerzej dostępny.

 


***

Tytuł audycji: "Reset"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Dawid Kaszyński, Jakub Biciutko, Igor Kołodziej (Koło Biznesowe Enactus Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 26.02.2024

Godzina emisji: 17.15

aw

wmkor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak