Nowe Technologie

E-sportowcy. Praca jak marzenie?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 18:20
- To rozgrywki, które przypominają zawody sportowe typu piłka nożna czy tenis - mówi Jacek Tomczyk z portalu blizzone.pl i tłumaczy, że zadaniem e-sportowca jest przechytrzenie przeciwnika na polu strategicznym.
Audio
- Sam rynek graczy jest wielkości miliarda ośmiuset osób, czyli praktycznie co czwarta osoba ma do czynienia z grami - mówi Krzysztof Jonak, szef firmy Intel na region Europy Środkowo-Wschodniej.
- Sam rynek graczy jest wielkości miliarda ośmiuset osób, czyli praktycznie co czwarta osoba ma do czynienia z grami - mówi Krzysztof Jonak, szef firmy Intel na region Europy Środkowo-Wschodniej. Foto: Flickr/Campus Party Brasil

Damian Kwiek zdaje relację z imprezy Intel Extreme Masters 2016, która w pierwszy weekend marca odbyła się w Katowicach. - Najlepsi zawodnicy uprawiający e-sport przyjechali do katowickiego Spodka z całego świata - słyszymy w "Cyber Trójce".

Na czym polega pasja-praca zawodników? I dlaczego to właśnie w Katowicach odbywa się największa impreza e-sportowców? Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Jacek Tomczyk (portal blizzone.pl), Krzysztof Jonak (szef firmy Intel na region Europy Środkowo-Wschodniej)
Data emisji: 10.03.2016
Godzina emisji: 16.50

fbi/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Komputery, o których nie wszyscy słyszeli

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 17:26
Ponad 20 lat temu mieliśmy tylko komputery stacjonarne. Dziś są laptopy, tablety, smartfony, ultrabooki i mnóstwo innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto pamięta pierwsze polskie gry komputerowe?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 18:10
"Robbo", "Polanie", "A.D. 2044"... Na tych grach wychowały się miliony Polaków. - "Robbo" to był wielki, ogromny hit - wspomina Michał Zdancewicz z pisma Pixel.
rozwiń zwiń