Nowe Technologie

Zagrajmy jeszcze raz w Deluxe Ski Jump. 12. edycja Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2024 11:24
W dniach od 7 do 9 czerwca w Warszawie odbędzie się już dwunasta edycja Pixel Heaven. Uczestnicy jak co roku będą mieli okazję pograć na starych urządzeniach, ale także spotkać się z autorami hitów sprzed dekad - zarówno tymi z Polski, jak i z zagranicy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także konkurs dla gier indie.
Tegoroczne Pixel Heaven odbędzie się w dniach 7 - 9 czerwca na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie
Tegoroczne Pixel Heaven odbędzie się w dniach 7 - 9 czerwca na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w WarszawieFoto: Rafał Guz/PAP

Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, w której doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Każda edycja Pixel Heaven to znakomici goście i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce.  Na ten moment swój udział w wydarzeniu potwierdziła czwórka weteranów branży gier, z którymi spotkać się będą mogli odwiedzający Pixel Heaven. Na festiwal przybędą m.in. Simon Butler, który w czasie swojej kariery pracował nad ponad 300 tytułami, współzałożyciel studia Sensible Software Jon "Jops" Hare, autor gry Saboteur Clive Townsend oraz fiński programista Jussi Koskela, twórca kultowej serii Deluxe Ski Jump.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 7 - 9 czerwca na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.


Posłuchaj
26:09 PR24_mp3 2024_05_12-20-33-08.mp3 12. edycja Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven (24. poziom)

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24. poziom

Prowadzący: Przemysław Pawełek

GościeRobert Łapiński (organizator Pixel Heaven), Maciej Małecki (programista, twórca niezależnych gier wideo), Bogdan Rączkowski (fan i animator związany z retrogamingiem)

Data emisji: 12.05.2024

Godzina emisji: 20.33

PR24

Zobacz więcej na temat: technologie komputery
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak