Nowe Technologie

Gry wideo, planszówki, komiksy i klimaty lat 80. i 90. Wkrótce wielka impreza w Warszawie!  

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 20:20
Największy w Europie festiwal gier wideo, planszówek, komiksów i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku startuje już na początku czerwca 2024 roku w Warszawie. To już 12. edycja tej imprezy, która przyciąga nie tylko fanatycznych wielbicieli starych gier, ale wręcz całe rodziny. Trzy dni spotkań, dyskusji, ale przede wszystkim zabawy i emocji w starym dobrym stylu.
Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven
Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven Foto: mat. promocyjne
  • 12. Międzynarodowy Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Warszawie.
  • Spośród zaproszonych gości swój udział potwierdzili Simon Butler, związany z branżą od ponad 40 lat, który pracował przy przeszło 300 grach, Jon "Jops" Hare, a także fiński programista Jussi Koskela, twórca gry Deluxe Ski Jump, czyli kultowego "Małysza".

"Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Europie wydarzenie dedykowane branży gamedev, na które składają się m.in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs AMD Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku. To wydarzenie, na które zapraszamy całe rodziny, z dziećmi (wstęp do lat 13 jest bezpłatny). Każdy znajdzie coś dla siebie!" – zachęcają organizatorzy.

Rodzinna impreza

Na ten festiwal tata, niegdyś fanatyczny wielbiciel gier wideo, może zabrać całą rodzinę, aby pokazać im klimat dawnych czasów. – Mama, tata, syn i córka mogą przyjść rodzinnie. Dzieci do 13. roku życia mogą wejść za darmo, przy wejściu dostaną upominek – gry wideo i audiobooki ufundowane przez jednego z naszych partnerów. Więc dzieciak będzie zadowolony już na wejściu, a jak pójdzie dalej, to wsiąknie na długo – zapewnia Robert Łapiński, pomysłodawca i organizator Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven. – Tata znajdzie swoje miejsce, mama znajdzie swoje miejsce: naprawdę jest ciekawie – zachęca.

Bez łzawej nostalgii

Festiwal Pixel Heaven to nie tylko gry, to także szeroko rozumiana popkultura. Jak głosi hasło: "tutaj nie ma łzawej nostalgii". – Teraz już w każdym większym mieście można znaleźć miejsca, gdzie można pograć na starych komputerach. Więc przychodzić na taki festiwal, jak nasz, aby pograć na Atari. To już nie jest taka atrakcja. Więc na tym festiwalu nie mógłby się oprzeć – przyznaje Trójkowy gość. – Na szczęście już pierwsza edycja została zauważona przez niezależnych twórców gier (…). Znaleźli mnie, przyszli i zapytali: "czy możemy pokazać nasze gry, które sobie rzeźbimy". Teraz mówi się o grach niezależnych, czyli "indie". I tak się zaprzyjaźniliśmy – opowiada.

Przeczytaj także


Spotkanie z legendami

Program trzydniowej imprezy jest niezwykle bogaty, pojawią się również znakomici goście z branży. Co ważne, nie będą otoczeni ochroniarzami i oddzieleni barierkami: na Pixel Heaven każdy może podejść, przybić piątkę, pogadać, zrobić zdjęcie. – Przyjeżdża do nas Jussi Koskela. Na początku wieku każdy, kto chodził do podstawówki, i nie tylko, grał w "Małysza". Oficjalna nazwa tej gry to "Deluxe Ski Jump", ale u nas wciąż funkcjonuje pod nazwą "Małysz". I przyjeżdża jej twórca – zapowiada rozmówca Radosława Nałęcza. – Z tej okazji będzie zorganizowany bardzo duży turniej tej gry. Bo jak się okazuje, cały czas funkcjonuje bardzo duża społeczność, która bije rekordy  "Małysza" i chwali się nimi na swojej stronie internetowej.

Szczegółowe informacje o 12. Międzynarodowym Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven można znaleźć na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.


Posłuchaj
14:26 TROJKA Program Srodka 2024_05_22 13-17-10.mp3 Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven - impreza dla maniaków gier wideo i nie tylko (Program Środka/Trójka)

 ***

Tytuł audycji: Program Środka
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Gość: Robert Łapiński (Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven)
Data emisji: 22.05.2024
Godzina emisji: 13.17

pr/wmkor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak