Nowe Technologie

Duża awaria sieci Vectra. Problemy z dostępem do internetu w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 16:38
Awaria sieci Vectra uderzyła w licznych internautów w całym kraju. Firma jest jednym z największych dostawców internetu w Polsce. Chociaż z częścią problemów już się uporano, technicy nadal pracują nad przywróceniem dostępu do internetu w wielu miejscach. Firma pierwszy komunikat o awarii podała w swoich mediach społecznościowych dopiero po godzinie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: TippaPatt/ Shutterstock

Trwa ogólnopolska awaria sieci Vectra, oferującej dostęp do internetu dla klientów w całym kraju. Wszystko wskazuje na to, że firmie powoli udaje się zwalczyć problemy, jednak w wielu miejscach w Polsce przerwy w dostępie do internetu trwały od godzin przedpołudniowych aż do godziny 16.00 i później.

komputer laptop internet free shutt 1200 .jpg
Dajemy Dzieciom Siłę: unijna regulacja blokuje wykrywanie pornografii dziecięcej w internecie

Ogólnopolska awaria

Według informacji zbieranych przez stronę downdetector.pl, awaria rozpoczęła się ok. godziny 11.00, zaś najwięcej zgłoszeń o zakłóceniach w dostawie internetu przesłanych zostało ok. 12.45. Awarie w znacznej mierze dotyczyły internetu stacjonarnego, jednak były także pojedyncze przypadki zgłoszeń awarii internetu mobilnego, czy telewizji kablowej.

Najwięcej zgłoszeń przesyłano z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Poznania, Łodzi, Bytomia i Zabrza, jednak - jak informuje PolsatNews.pl, problemy dotyczyły także mniejszych miejscowości.

Zobacz także:

Pierwszy komunikat po godzinie

Firma poinformowała o awarii po godzinie 12.00 na swoim Facebooku, robiąc to w komentarzu do jednego z wcześniej zamieszczonych postów. "Drodzy, niestety, w tej chwili mogą występować problemy z dostępem do usług. Nasi technicy pracują już nad usunięciem awarii. Przepraszamy za niedogodności" - napisano.

1200 mail.jpg
Jak korzystać ze służbowej skrzynki mailowej?

Dopiero przed godziną 15.00 na Facebooku dostawcy internetu pojawił się osobny post dotyczący awarii. Firma Vectra napisała, że w wyniku awarii jest "ograniczony dostęp" do internetu, Strefy Klienta i infolinii. "Intensywnie pracujemy nad jak najszybszym usunięciem awarii - usługi są stopniowo przywracane" - podano.

Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielem Vectry, by uzyskać informacje dotyczące awarii.

Jak zwracają uwagę klienci firmy w swoich komentarzach pod postami Vectry, to kolejna duża awaria, z którą dostawca internetu się boryka. Część z nich zauważa, że podobne awarie zdarzają się po kilka razy w miesiącu, a nawet kilka razy w tygodniu.

DownDetector.pl, PolsatNews.pl, Facebook.com, jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza kampania "Biznes bez papieru". Cyfryzacja firmy to oszczędność czasu i pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 10:57
Zachęta dla przedsiębiorców, by porzucić papier - taki jest cel kampanii edukacyjnej, zainaugurowanej właśnie m.in. przez Związek Cyfrowa Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook i Google będą płacić australijskim mediom za newsy. Parlament przyjął nowe prawo

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 16:30
Parlament Australii przyjął w czwartek nowe prawo, które zmusi firmy takie jak Facebook i Google do płacenia lokalnym mediom za treści newsowe. Jeśli platformy cyfrowe nie porozumieją się w ciągu dwóch miesięcy z wydawcami, o cenie zadecyduje wyznaczony przez rząd arbiter.
rozwiń zwiń