Nowe Technologie

Oszust wyłudził pieniądze "na skarb talibów". Podawał się za lekarza z Jemenu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 16:03
Internetowy oszust wyłudził pieniądze na skarb talibów. Przestępca podawał się za lekarza z Jemenu i nawiązał romantyczną relację przez internet z czterdziestoczteroletnią mieszkanką Tczewa. Kobieta po trzech miesiącach korespondencji uwierzyła, że mężczyzna może przesłać jej pieniądze odebrane talibom.
Policjanci przypominają, że metody oszustw internetowych cały czas są modyfikowane
Policjanci przypominają, że metody oszustw internetowych cały czas są modyfikowaneFoto: DarSzach/Shutterstock

Rzeczniczka tczewskiej policji sierżant Katarzyna Ożóg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że oszust podający się za chirurga o imieniu Dave utrzymywał, że w kryjówce talibów znalazł 30 milionów dolarów.

Mężczyzna miał wysłać te pieniądze paczką do Polski i prosił o pokrycie kosztów między innymi cła. Poszkodowana dwukrotnie dokonała przelewów, a potem kontakt z oszustem się urwał.

Metody oszustw cały czas są modyfikowane

Policjanci przypominają, że metody oszustw internetowych cały czas są modyfikowane. Często jednak przestępcy starają się pozyskać zaufanie ofiary, aby potem wykonała ryzykowne operacje bankowe.

Znane były już przypadki oszustw "na saudyjskiego księcia", "amerykańskiego żołnierza", a nawet "aktora Clinta Eastwooda, który prosi o pomoc".

Posłuchaj
00:25 12780231_1.mp3 Oszust wyłudził pieniądze "na skarb talibów" (IAR) 

Czytaj więcej:

IAR/nt

kor-wm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak