Nowe Technologie

Koniec legendarnej przeglądarki. Microsoft wycofa wsparcie dla Internet Explorera

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 21:44
Koncern Microsoft zapowiedział we wtorek wycofanie wsparcia dla popularnej niegdyś przeglądarki internetowej Internet Explorer. Ma to nastąpić 17 sierpnia 2021 roku.
To koniec Internet Explorera?
To koniec Internet Explorera?Foto: PAP/Simon Chavez

epa08578273tiktok-1200.jpg
TikTok w USA trafi w ręce Microsoftu? Kolejna odsłona wojny gospodarczej USA-Chiny

Odcięcie wsparcia dla IE oznacza m.in. że przeglądarka nie będzie już aktualizowana i nie będą działać na niej najnowsze wersje programów Microsoftu, takie jak MS Teams oraz reszta pakietu Microsoft 365.

Oczekiwana decyzja

Decyzja giganta z Seattle była oczekiwana od dawna. Już w 2015 roku koncern wprowadził na rynek nową przeglądarkę - Edge, zaś Explorer - niegdyś najpopularniejszy program do przeglądania internetu - z roku na rok tracił użytkowników.

Microsoft poinformował również, że w marcu 2021 zakończy wsparcie dla starszej wersji Edge, skupiając się jedynie na wersjach opartych na projekcie Chromium, na którym opiera się też należący do Google lider rynku, Chrome.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:08
Prasa, radio, telewizja, komputery stacjonarne, Internet, smartfony, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość - jaka jest perspektywa rozwoju mediów cyfrowych na świecie, a jaka w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gigantyczny wyciek danych. Miliony haseł i adresów mailowych w sieci. Sprawdź, czy jesteś bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:49
Wyciekły dane o 773 mln adresów e-mail i 21 mln haseł użytkowników internetu z całego świata - informuje portal "Wired". Informacje ujawnił Troy Hunt.
rozwiń zwiń