X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

VMware Horizon Suite dla mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 11:14
Ta kompleksowa platforma rozwiązań dla pracowników mobilnych umożliwi użytkownikom dostęp do danych, aplikacji i komputerów PC z dowolnego urządzenia bez obniżania poziomu bezpieczeństwa i kontroli.
VMware Horizon Suite dla mobilnych
Foto: Glow Images/East News

 

Zaktualizowane rozwiązania VMware Horizon View i VMware Horizon Mirage oraz nowy produkt VMware Horizon Workspace pozwolą działom informatycznym stworzyć bezpieczną i łatwą w obsłudze wirtualne  środowisko pracy, w której pracownicy będą mogli korzystać z różnych urządzeń w sposób spójny i wydajny.

Stat

Jak wynika z raportu firmy badawczej Forrester Research, wskaźniki wykorzystania prywatnych urządzeń w celach służbowych poza kontrolą działu informatycznego są alarmujące. 67% pracowników używa smartfonów, a 46% - laptopów, które nie zostały dostarczone ani zatwierdzone przez firmę.Najnowsze badania przeprowadzone przez VMware wykazują, że 83% administratorów systemów informatycznych chce zapobiec używaniu przez pracowników pamięci masowych online i aplikacji  umożliwiających współpracę, które są przeznaczone do użytku prywatnego.VMware Horizon Suite eliminuje problemy dotyczące bezpieczeństwa i ładu korporacyjnego, które wynikają z używania takich aplikacji i urządzeń. W rezultacie działy informatyczne będą mogły spełnić oczekiwania pracowników, zapewniając im bezpieczną, zgodną z przepisami i łatwe w zarządzaniu  środowisko pracy.

Ujednolicona platforma rozwiązań dla użytkowników końcowych

Pakiet VMware Horizon Suite łączy najlepsze na rynku rozwiązanie VMware do wirtualizacji komputerów z technologiami, które VMware zbudował od podstaw w celu ułatwienia współpracy pracownikom mobilnym, takimi jak Octopus, AppBlast, AppShift, VMware ThinApp, VMware Horizon Application Manager i VMware Horizon Mobile. Ta zintegrowana platforma obsługująca pracowników mobilnych przekształca odseparowane zbiory danych, aplikacji i komputerów w scentralizowane, łatwe w zarządzaniu usługi informatyczne, które można zdalnie konfigurować i udostępniać użytkownikom końcowym. Oto jej  składniki:

  • VMware Horizon Workspace – nowe wirtualne środowisko pracy. Firma VMware zaprezentowała nowe rozwiązanie Horizon Workspace, które upraszcza obsługę użytkowników końcowych i obniża koszty systemu informatycznego dzięki połączeniu danych, aplikacji i komputerów osobistych w jednym, zagregowanym środowisku pracy dostępnym w sposób bezpieczny z każdego urządzenia.

Rozwiązanie to umożliwia administratorom alokowanie danych, aplikacji lub systemów nie do urządzeń, ale do użytkowników lub ich grup, natomiast użytkownikom końcowym – samodzielne konfigurowanie aplikacji i usług. Zmniejsza to obciążenie działu informatycznego, który działa i reaguje szybciej oraz dostarcza właściwe dane, aplikacje lub systemy do każdego urządzenia bez przerywania jego pracy.

  • VMware Horizon View 5.2 – łatwa w użyciu i prosta w zarządzaniu infrastruktura wirtualnych komputerów PC (virtual desktop infrastructure – VDI)

VMware Horizon View 5.2 przekształca tradycyjne, fizyczne komputery w centralnie zarządzane usługi informatyczne. Oferuje w postaci usługi dostęp do desktopów w wirtualnej przestrzeni roboczej zapewniając wysoki poziom kontroli,  elastyczną obsługę, administrację i serwis. Nowa, uproszczona ścieżka dostępu do zdalnych komputerów Horizon View za pośrednictwem przeglądarki obsługującej standard HTML 5 pozwala użytkownikom na dogodne korzystanie z wirtualnych komputerów i aplikacji z dowolnego urządzenia bez konieczności uprzedniego instalowania oprogramowania klienckiego.

  • VMware Horizon Mirage 4 – lepszy fizyczny komputer PC

VMware Horizon Mirage 4 oferuje optymalną obsługę i wydajność zarówno w trybie online, jak i offline, a równocześnie obniża koszty technologii informatycznych dzięki zdalnemu zarządzaniu  desktopami. Horizon Mirage jest warstwowym rozwiązaniem do zarządzania obrazami, które dzieli system na warstwy logiczne zarządzane przez dział informatyczny lub użytkownika końcowego. Horizon Mirage 4 umożliwia aktualizację poszczególnych warstw niezależnie od pozostałych, dzięki czemu dane i aplikacje użytkownika są zawsze aktualne. Integracja z rozwiązaniem do wirtualizacji aplikacji VMware ThinApp upraszcza spakowanie aplikacji w postaci pakietów, co z kolei ułatwia migrację systemów operacyjnych i udostępnia funkcję „cofania” w przypadku awarii.

Przejście z ery komputerów PC do epoki urządzeń mobilnych z wykorzystaniem usług VMware Professional Services

Usługi doradcze dotyczące pakietu VMware Horizon Suite, świadczone w ramach usług VMware Professional Services, pomagają klientom w szybszym przejściu do epoki Multi-Device. Wyspecjalizowani konsultanci usługowi VMware udostępniają swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu efektywnego projektowania i wdrażania rozwiązań przynoszących firmie korzyści.

  • Licencja na pakiet VMware Horizon Suite,  dla pojedynczego użytkownika, będzie kosztować od 300 USD. autor: Jan Petersen