X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

NASK rozwiązuje umowę z jednym z partnerów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 07:01
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) skutecznie zablokowała możliwość funkcjonowania kilkudziesięciu domenom służącym do rozsyłania złośliwego oprogramowania i spamu.
NASK rozwiązuje umowę z jednym z partnerów

Jednocześnie instytut badawczy NASK zdecydował się na natychmiastowe rozwiązanie umowy z firmą Domain Silver Inc., która była odpowiedzialna za obsługę groźnych adresów internetowych. Przeprowadzone działania to kolejny krok instytutu mający na celu ochronę Internatów przed zagrożeniami płynącymi z sieci.

Internet jest sferą wolności, swobody wypowiedzi i działań gospodarczych. Nasze działania na rzecz rozwoju rynku domenowego zaowocowały rejestracją ponad 2,44 mln domen w Polsce. W Internecie nie może być jednak miejsca na działania bezprawne, narażanie na szkodę i wprowadzanie w błąd użytkowników - podkreśla dyrektor NASK Michał Chrzanowski.

Firma Domain Silver Inc. konsekwentnie łamała wszelkie reguły współpracy i budowy transparentnego i bezpiecznego środowiska internetowego. Nie udostępniała na swojej stronie internetowej kompletnej informacji o możliwości korzystania z usług dotyczących rejestracji
i utrzymywania nazw domeny .pl, i pomimo wezwań NASK, nie uzupełniła tych braków. Uniemożliwiało to potencjalnym abonentom nazw domeny .pl zapoznanie się z wymaganiami regulaminowymi. Ponadto od maja 2013 roku strona internetowa Domain Silver Inc. pozostaje nieaktywna. Jednocześnie od grudnia 2012 roku działający w ramach NASK zespół CERT Polska otrzymywał zgłoszenia dotyczące rozsyłania wiadomości SPAM, rozpowszechniania złośliwego oprogramowania i sprzedaży farmaceutyków niewiadomego pochodzenia z wykorzystaniem nazw domen obsługiwanych przez Domain Silver Inc.

  • NASK, z zachowaniem dobrych praktyk rynkowych, wyznaczył Domain Silver Inc. termin na podjęcie wszelkich czynności, w tym także prawnych, niezbędnych do zaprzestania używania nazw w domenie .pl do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania. Powtarzające się zgłoszenia użytkowników dotyczące wykorzystywania nazw domen oraz analizy przeprowadzone przez NASK we własnym zakresie potwierdziły, że wezwanie to zostało zignorowane. Ponadto CERT Polska zidentyfikował co najmniej 16 botnetów korzystających z powyższych domen, należących do różnych rodzin złośliwego oprogramowania, takich jak Citadel, ZeuS Ice IX, Dorkbot, Andromeda czy RunForestRun. Botnety te wykradały dane dostępowe użytkowników sieci – w tym służyły do kradzieży środków finansowych z kont bankowych ofiar.

Tak jednoznaczny obraz sytuacji sprawił, iż NASK podjął bezprecedensową decyzję o rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym porozumienia z partnerem Domain Silver Inc., zarejestrowaną
w Republice Seszeli, który nie daje gwarancji dopełnienia zasad funkcjonowania rejestru domeny .pl, określonych w porozumieniu i Regulaminie nazw domeny .pl z dnia 18 grudnia 2006 roku.

  • NASK jest operatorem rejestru domeny narodowej .pl i współpracuje z Partnerami w modelu Registry – Registrar, z zachowaniem wszelkich standardów i rekomendacji ICANN dla sieci Internet. Program partnerski NASK daje możliwość samodzielnego rejestrowania i obsługi nazw domeny .pl. W chwili obecnej ponad 190 Partnerów NASK z Polski i świata obsługuje ok. 99% nazw domeny .pl, co zapewnia wysoką konkurencyjność wśród podmiotów posiadających status partnerski oraz wiele możliwości wyboru podmiotu świadczącego usługi dla osób zainteresowanych rejestracją i obsługą nazw domeny .pl. NASK rozwija i wdraża wiele programów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom sieci. Przykładem takich działań może być wprowadzenie protokołu DNSSEC. W ramach instytutu funkcjonuje także zespół CERT Polska.autor: Informacja prasowa

Czytaj także

F-Secure Software Updater

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:22
Badania przeprowadzone przez F-Secure pokazują, że aż 87 proc. firmowych stacji roboczych nie ma zainstalowanych aktualnych łatek oprogramowania. Z kolei 83 proc. luk w zabezpieczeniach, które są celem ataków złośliwego oprogramowania, ma już swoją aktualizację. Oznacza to, że znaczna większość przedsiębiorców jest narażona na cyberatak, mimo że dostępne są już odpowiednie środki zabezpieczające.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najwięcej spamu: USA i Rosja

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 06:25
Firma Sophos opublikowała najnowszy raport kwartalny (kwiecień – czerwiec 2013) zwany rankingiem „parszywej dwunastki”. Podczas gdy USA niezmiennie wiodą prym na spamowej liście, rośnie ilość spamu wysyłanego z terytorium dawnego ZSRS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 07:22
Zapewnienie bezpieczeństwa zawsze było jednym z priorytetów każdej witryny internetowej. Obecnie jest to nie tyle wymóg co czynnik, który przekłada się bezpośrednio na zaufanie odwiedzających, a w przypadku e-biznesu również na ilość transakcji. W tej kwestii certyfikaty SSL stały się podstawowym zabezpieczeniem, którego oczekują internauci.
rozwiń zwiń