X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Kamera dla reportera

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:22
Canon wprowadza nową wersje kamery LEGRIA mini. Model X ma zagwarantować kluczową cechę dla rejestracji wydarzeń: profesjonalną jakość dźwięku.
Canon LEGRIA mini X
Canon LEGRIA mini XFoto: materiały promocyjne

LEGRIA mini X ma wbudowany duży mikrofon stereo, w którym dwuwarstwowa struktura płótna i gąbki w połączeniu ze zwiększonym rozmiarem, ogranicza szumy w tle i zakłócenia statyczne, umożliwiając wygodne rejestrowanie rozmów lub wywiadów. Kamera ma też szeroki zakres dynamiczny.

 • Dzięki nagrywaniu z liniowym kodowaniem PCM LEGRIA mini X zapewnia też nieskompresowany materiał audio o wysokiej gęstości próbkowania i gwarantuje rejestrowanie źródeł dźwięku z naturalną jakością CD.
 • Ponadto nowe gniazda na słuchawki i mikrofony zewnętrzne zapewniają dodatkową elastyczność — przydają się podczas prowadzenia wywiadów albo dostrajania poziomu głośności w hałaśliwych środowiskach. Technologia wyboru scen audio (Audio Scene Select) firmy Canon oferuje kilka wstępnie skonfigurowanych trybów, które optymalizują ustawienia dźwięku pod kątem różnych scenariuszy, takich jak muzyka lub mowa.

Urządzenie jest lekkie i kompaktowe a unikatowa kombinacja ultraszerokokątnego obiektywu f/2,8 170°, wbudowanego statywu i obrotowego, dotykowego ekranu LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7 cala) ułatwia rejestrację(170° podczas robienia zdjęć, 160° podczas filmowania) kręcenie filmów z różnych perspektyw. Dzięki opcji filmowania bez użycia rąk użytkownicy mogą brać udział we własnych dziełach albo po prostu wygodniej reżyserować sceny.

 • Kamera obsługuje nagrywanie w formatach AVCHD (1080/50i) i MP4 (1080/25p), a zaawansowany procesor Canon DIGIC DV 4 w połączeniu z matrycą CMOS 1/2,3” zapewnia najwyższą jakość filmów i zdjęć, z minimalnym szumem nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.
 • Nowa metoda stabilizacji obrazu w trybie zbliżenia (Close-Up) ułatwia kręcenie z ręki i daje imponujące wyniki bez względu na to, czy użytkownik nagrywa film Full HD, czy robi ultraszerokokątne zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli.
 • Wbudowana łączność Wi-Fi ułatwia przeglądanie filmów na różnych urządzeniach albo bezprzewodowe wysyłanie ich do sieci społecznościowych. Ponadto za pomocą smartfona lub tabletu z aplikacją CameraAccess Plus można teraz zdalnie sterować kamerą LEGRIA mini X oraz monitorować wydarzenia na żywo: wystarczy podłączyć urządzenie do sieci bezprzewodowej.
 • Kamera jest również zgodna z nowym urządzeniem Canon Camera Pan Table CT-V1, które umożliwia zdalne panoramowanie w zakresie 200° z poziomu smartfona lub tabletu. W połączeniu z ultraszerokokątnym obiektywem kamery LEGRIA mini X pozwala to uzyskać pełny, 360-stopniowy widok.

Tryby kreatywne

LEGRIA mini X oddaje w ręce użytkownika szeroką gamę opcji kreatywnych za sprawą interesujących trybów nagrywania, które zmieniają proste sceny w dynamiczne, zajmujące filmy godne udostępnienia. Na przykład tryb poklatkowy z interwałami od pięciu sekund do dziesięciu minut to doskonały sposób na opowiadanie historii rozciągniętych w czasie, a tryby nagrywania przyspieszonego lub spowolnionego umożliwiają z jednej strony nawet 4-krotne przyspieszenie materiału, a z drugiej — kręcenie filmu z jedną drugą lub jedną czwartą zwykłej prędkości.

LEGRIA mini X – kluczowe cechy

 • Duży mikrofon stereo; szeroki zakres dynamiczny
 • Liniowe kodowanie PCM – dźwięk o jakości CD
 • Ultraszerokokątny obiektyw 170°1
 • Obrotowy ekran LCD; wbudowany statyw
 • Wi-Fi: zdalne monitorowanie i udostępnianie
 • Przełączanie z szerokiego kąta na zbliżenia
 • Rozdzielczość Full HD, obsługa formatów AVCHD i MP4
 • Wykrywanie orientacji
 • Ręczne sterowanie dźwiękiem
 • Filmowanie zwolnione i przyspieszone; nagrywanie poklatkoweautor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Kamera dla dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 08:33
Firma Canon prezentuje LEGRIA mini – nową kamerę cyfrową, która zapewnia użytkownikom elastyczność oraz swobodę dzielenia się pasją poprzez materiały wideo.
rozwiń zwiń