X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Zrobotyzowane kamery Panasonic HD

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 12:11
Na targach Integrated Systems Europe w Amsterdamie firma pokazała linię zdalnie sterowanych kamer wideo HD wraz z rozwiązaniami umożliwiających zdalne zarządzanie.
Panasonic AW-HE120
Panasonic AW-HE120

 

Znalazły się wśród nich kamery AW-HE120, AW-HE2, AW-HE60, kontroler AW-RP120 oraz mikser AW-HS50. Zintegrowane urządzenia wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i gwarantują wysoką jakość obrazu, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

  • AW-HE120 to kompaktowa i lekka kamera wyposażona w głowicę obrotową, która pozwala na transmisję obrazu w jakości HD oraz SD. Dzięki sterowaniu IP możliwe jest tworzenie kompleksowych i elastycznych instalacji skupiających większą ilość kamer. Z kolei zastosowanie sieci Ethernet zapewnia łatwe opodłączenie i prostą konfigurację. Urządzenie umożliwia zapamiętanie 100 punktów obserwacyjnych, a 20-krotny zoom optyczny oraz funkcja korekcji obrazu gwarantują wyraźny obraz  w żywych barwach, nawet podczas pracy w miejscach gdzie natężenie światła jest bardzo niskie. Ponadto kształt i warianty kolorystyczne obudowy sprawiają, że kamerę łatwo dostosować  do otoczenia, co jest szczególnie istotne w  profesjonalnych studiach telewizyjnych. Kamera AW-HE120 znajduje swoje zastosowanie w wielu różnych aplikacjach ze szczególnym uwzględnieniem produkcji telewizyjnej live.
  • Kolejnym modelem jest zintegrowana kamera AW-HE2 wyposażona w 14-megapikselową matrycę MOS typu 1/4.37 oraz szerokokątny obiektyw zapewniający 95-stopniowy kąt widzenia. To niedrogie urządzenie dysponuje 2-krotnym inteligentnym zoomem cyfrowym i funkcją elektronicznego kadrowania obrazu pan/tilt/zoom. AW-HE2 posiada złącze HDMI, oraz przesyła obraz w formatach HD i SD. Urządzenie zapewnia także wsparcie Full HD w trybie progresywnym (1080p). Wbudowany mikrofon i kompaktowe rozmiary AW-HE2 powodują, że może być z powodzeniem używana m.in. w aplikacjach wideokonferencyjnych lub e-learningu.
  • Z kolei zintegrowane kamery z serii AW-HE60, wyposażone w matrycę Full-HD MOS w rozmiarze 1/3 cala zostały stworzone z myślą o pracy w zautomatyzowanych studiach telewizyjnych przy realizacji programów informacyjnych bądź reality-show. Dysponują Poszerzonym Zakresem Kontrastu Dynamicznego (DRS), hybrydową redukcją szumów (Hybrid DNR) oraz funkcją „Night Mode”, która zapewnia możliwość widzenia obrazu w podczerwieni. Rozwiązania te pozwalają na zastosowanie  kamer przy niskim natężeniu światła czy nawet realizację ujęć nocnych. Kamery z serii AW-HE60, w zależności od modelu wyposażone są w różne wyjścia wideo, wersja AW-HE60S posiada złącze HD-SDI, natomiast model AW-HE60H oferuje złącze HDMI ze wsparciem w trybie progresywnym (1080p).
  • W Amsterdamie zaprezentowano również najnowszy kontroler Panasonic AW-RP120, stworzony do zdalnego sterowania kamerami i głowicami obrotowymi z funkcją sterowania IP. Nowy kontroler typu all-in-one umożliwia kierowanie pracą nawet 100 urządzeń w tym samym czasie oraz jednoczesne korzystanie z innych sterowników. Panasonic AW-RP 120 został wyposażony w joystick, pozwalający na superprecyzyjne sterowanie głowic obrotowych w pionie i poziomie, oraz wszystkimi niezbędnymi parametrami kamer m.in. przybliżenia, ostrości czy wartości przysłony. Urządzenie posiada wbudowany panel korekcji kolorów oraz  funkcję motion crackingu czyli możliwość zapamiętania i odtwarzania ruchu głowicy zadanej przez operatora.

Ponadto funkcje zapamiętania i wywoływania ustawień ułatwiają sterowanie pojedynczej osobie, zwiększając jednocześnie komfort jej pracy. Urządzenia mogą być wykorzystywane podczas imprez masowych, w salach konferencyjnych i obiektach użyteczności publicznej oraz w produkcji telewizyjnych programów informacyjnych lub reality-show.

Ostatnim z prezentowanych modeli jest kompaktowy mikser video AW-HS50, profesjonalne urządzenie wyposażone w 4 wejścia SDI, jedno wejście DVI-D, 2 wyjścia SDI i jedno wyjście DVI-D. Pomimo kompaktowych rozmiarów urządzenie oferuje pełną gamę profesjonalnych funkcji wykorzystywanych w produkcji HD, takich jak multiviewer z wyborem 8 trybów podziału obrazu czy wbudowany synchronizator.autor: Informacja prasowa

Zobacz więcej na temat: Amsterdam europe firma