X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Najcieńszy tablet

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 08:21
Samsung zaprezentował hybrydę ATIV Q i najcieńszy na świecie tablet ATIV Tab 3 z systemem Windows.
Samsung ATIV Tab 3
Samsung ATIV Tab 3

ATIV Q pozwala na korzystanie z aplikacji zarówno Windows jak i Android.

ATIV Q
Wraz z ATIV Q Samsung wprowadza na rynek nową kategorię urządzeń mobilnych – hybrydę umożliwiającą zmianę trybów pracy i wyposażoną w moc obliczeniową, która pozwala na uruchamiane aplikacji Android w systemie Windows. Należący do szerokiej rodziny tabletów Samsung, ATIV Q umożliwia płynne przejście z jednego systemu do drugiego zapewniając jednocześnie komfort i niespotykaną dotychczas elastyczność. Urządzenie, które sprosta każdej, nawet nieprzewidzianej sytuacji, zostało zaprojektowane tak aby zapewnić użytkownikom maksimum wygody i idealnie wpasować się w ich tryb życia. ATIV Q, tablet i notebook w jednym sprawia, że praca staje się bardziej płynna a życie wygodniejsze.

  • Korzystaj z aplikacji Android na Windows: ATIV Q umożliwia użytkownikom korzystanie zarówno z systemu Windows jak i Android (Jelly Bean 4.1) na jednym urządzeniu. Użytkownicy mogą także swobodnie przesyłać pliki i foldery z Windows do systemu Android. Innowacyjny i intuicyjny ekran startowy pozwala na łatwe uruchomienie zarówno aplikacji Windows jak i Android, maksymalizując tym samym możliwości korzystania z dwóch systemów ATIV Q.
  • Uniwersalność i komfort niezależnie od środowiska i miejsca pracy: ATIV Q nie tylko zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z dwóch systemów operacyjnych, ale też z dwóch, praktycznie różnych urządzeń. Od notebooka do tabletu, od urządzenia stacjonarnego do mobilnego, ATIV Q odnajdzie się w każdej sytuacji. Grubość hybrydy, będącej tak naprawdę 4 urządzeniami w 1, to 13,9 mm a waga to zaledwie 1,29 kg. Ultramobilne wymiary sprawiają, że możemy zabrać ją ze sobą wszędzie.  
  • Doskonały obraz: ATIV Q wprowadza najwyższą na świecie rozdzielczość dzięki ekranowi QHD+ (3200x1800) o przekątnej 13,3”. Hybryda posiada 2,8 raza większą gęstość pikseli (275ppi) niż inne urządzenia z rozdzielczością Full HD, aby zapewnić możliwie najbardziej szczegółowy i ostry obraz. ATIV Q został zaprojektowany, aby zapewnić optymalną jakość obrazu, niezależnie od lokalizacji i zewnętrznych warunków oświetleniowych, w których aktualnie się znajdujemy.

ATIV Tab 3
Zapewniający moc obliczeniową PC, tablet ATIV Tab 3 sprawia, że korzystanie z komputera osobistego stało się bardziej mobilne niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, ten najcieńszy tablet na świecie (grubość nie przekraczająca grubości popularnych smartfonów) zapewnia stylowy design uznanej serii Samsung GALAXY. Doskonały wyświetlacz i kompatybilność funkcjonalnego piórka S Pen z pakietem MS Office sprawia, że ATIV Tab 3 to idealne połączenie kreatywności i wydajności.

  • Optymalna mobilność: ATIV Tab 3 to doskonałe urządzenie dla wszystkich, którzy często są w ruchu. Obudowa jest niezwykle cienka i lekka – jej grubość to zaledwie 8,2 mm, a waga 550 g. Dzięki temu jest to idalny kompan w podróży lub w drodze do i z pracy. Ponadto, ATIV Tab 3 zapewnia aż do 10 godzin pracy baterii bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Skutecznie eliminuje to potrzebę podróżowania wszędzie w ładowarką.
  • Pełna funkcjonalność Windows: wyposażony w system operacyjny Windows 8, ATIV Tab 3 oferuje też preinstalowany pakiet Microsoft Office 2013 i pełną współpracę z oprogramowaniem i aplikacjami Windows.

Zarówno ATIV Q jak i ATIV Tab 3, dzięki funkcjonalności piórka S Pen, umożliwiają także lepszą wydajność podczas pracy na programach do tworzenia kreatywnej treści. Użytkownicy mogą terez wykonywać proste i szybkie, pisane ręcznie odniesienia i uwagi w dokumencie, na którym w danej chwili pracują.        

Obydwa urządzenia zostały także wyposażone w funkcję SideSync, która sprawia, że komputer i smartfon stają się jednością. Na przykład, można korzystać z klawiatury komputera, aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową otrzymaną na smartfon lub telefon komórkowy Samsung z systemem Android. Można także na obydwu urządzeniach jednocześnie wyświetlać powiększenia map, zdjęć i plików multimedialnych, lub swobodnie je edytować. Możliwe jest także stworzenie na komputerze zapasowej kopii danych urządzenia mobilnego czy naładowanie jego baterii, aby bez przeszkód pracować i cieszyć się codziennym życiem.  

Komfort życia polega m.in. na umięjętnym dysponowaniu czasem i skutecznym zmierzaniu do wcześniej wyznaczonych celów. Tablety Samsung z rodziny ATIV sprawiają, że teraz jest to możliwe bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Poprzez umożliwienie bardziej wszechstronnego korzystania z komputera osobistego, Samsung nie ustaje w ułatwianiu naszej pracy i sprawia, że życie staje się wygodniejsze.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Tablet NTT 528

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 13:52
NTT 528 to nowy tablet, największego polskiego producenta. 8-calowe urządzenie zostało wykonane z materiałów o podwyższonej jakości i posiada szklany, 5-punktowy ekran dotykowy IPS-LCD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Android jak Windows?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 00:00
Ekosystem złośliwego oprogramowania na Androida zaczyna przypominać ten, który otacza Windows, z wyspecjalizowanymi dostawcami świadczącymi usługi na rzecz grup przestępczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GALAXY Note 8.0 dostępny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:00
Samsung GALAXY Note 8.0 to pierwszy na świecie 8-calowy tablet wyposażony w precyzyjny rysik S-Pen.
rozwiń zwiń