X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Światłowodowa transmisja dla kamer zrobotyzowanych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 07:59
Panasonic rozpoczął współpracę z francuską firmą ERECA, mającą na celu zintegrowanie obrotowej kamery AW-HE120 z modułem światłowodowym Topas ET120. Rozwiązanie umożliwi szybszą transmisję obrazu oraz dźwięku w wysokiej jakości. Kamera jest przeznaczona do zastosowania w wielu różnych aplikacjach ze szczególnym uwzględnieniem produkcji telewizyjnej live.
Ereca Pic Topas ET120
Ereca Pic Topas ET120

AW-HE120 to kompaktowa i lekka kamera wyposażona w głowicę obrotową, która pozwala na transmisję obrazu w jakości HD oraz SD. Dzięki sterowaniu IP możliwe jest tworzenie przy jej użyciu kompleksowych i elastycznych instalacji skupiających większą ilość kamer. Z kolei zastosowanie sieci Ethernet zapewnia łatwe połączenie i prostą konfigurację.

- W dzisiejszych aplikacjach telewizyjnych coraz istotniejszą kwestią jest zachowanie wysokiej jakości przy równoczesnej minimalizacji kosztów obsługi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z francuskim producentem modułów światłowodowych. Ma ona na celu rozszerzenie funkcjonalności zrobotyzowanej kamery Panasonic AW-HE120, poprzez dodanie kolejnych bardziej zaawansowanych rozwiązań pozwalających na transmisję obrazu i dźwięku w bardzo wysokiej jakości na duże odległości - mówi Dariusz Grudzień, Sales & Marketing Manager w Panasonic.

  • Urządzenie dysponuje 20-krotnym zoomem optycznym, 10-krotnym zoomem cyfrowym oraz funkcją korekcji obrazu, pozwalającą uzyskać wyraźny obraz w żywych barwach, nawet podczas pracy w miejscach, gdzie natężenie światła jest bardzo niskie. Kamery wykorzystują również wbudowany filtr ND, oferujący cztery tryby pracy: clear, 1/4, 1/16, 1/64, który w połączeniu z przetwornikiem obrazu 1/3 cala typu U.L.T. MOS o rozdzielczości 2.2 megapikseli, zapewnia rejestrację obrazu w jakości Full HD. Dodatkowo AW-HE120 umożliwia zapamiętanie do 100 punktów obserwacyjnych.
  • Topas ET120 w podstawowej wersji pozwala na prowadzenie transmisji w standardzie HD/SD SDI wraz z dodatkowymi sygnałami GENLOCK, GP, Ethernet oraz dwukierunkowym RS 422. Ponadto w zależności od wymagań klientów moduł może zostać wyposażony w złącza światłowodowe SC/APC lub LEMO 3K, dwa dwukierunkowe połączenia audio oraz zasilanie typu phantom. Kształt Topas ET120 zostanie dopasowany do podstawy kamery AW-HE120, co w połączeniu z wariantami kolorystycznymi obu urządzeń umożliwi łatwe dostosowanie ich do otoczenia.

Część odbiorcza systemu o nazwie Net Racer jest zbudowana w oparciu o konstrukcję typu RACK19 zapewniając bezpieczne zasilanie, chłodzenie oraz łatwe zarządzanie poszczególnymi modułami ET120. Rozwiązanie to umożliwia łatwą rozbudowę do 16 kart w standardzie SC/APC lub do 8 LEMO 3K hybrid (połączenie dwuslotowe).autor: Informacja prasowa Panasonic

Zobacz więcej na temat: kamera panasonic telewizja

Czytaj także

Panasonic rekorder AJ-PD500

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 17:58
To pierwszy rekorder działający natywnie w technologii AVC-Ultra, wyposażony we wbudowane gniazda kart microP2. Urządzenie z linii P2HD, dzięki różnorodności interfejsów i wzmocnionej konstrukcji, może być wykorzystywane do rejestracji i edycji materiałów zarówno w studiu telewizyjnym, jak i podczas prac w terenie.
rozwiń zwiń