X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Canon LEGRIA mini

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 03:42
Za sprawą szerokokątnego obiektywu f/2,8 firmy Canon, który rejestruje filmy Full HD z kątem widzenia 160° oraz zdjęcia z kątem 170°, LEGRIA mini ułatwia kadrowanie i pozwala użytkownikom uchwycić jeszcze więcej otaczającego świata. Ci, którzy wolą filmować w bardziej konwencjonalnym stylu, mogą po prostu dotknąć pojemnościowego ekranu LCD, aby jednym ruchem ograniczyć pole widzenia do kąta 71°.
Canon LEGRIA mini
Canon LEGRIA miniFoto: materiały promocyjne

Innowacyjny, odchylany, dotykowy ekran LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7”) można przekręcić do tyłu lub do przodu, co pozwala na zabawę z różnymi opcjami i stylami filmowania. Ekran można na przykład skierować w przód podczas filmowania samego siebie albo zamknąć w celu uzyskania ujęcia z niskiego kąta. System wykrywania obrotów kamery gwarantuje, że obraz jest zawsze wyświetlany właściwą stroną w górę, bez względu na to, jak trzymane jest urządzenie.

 • Wbudowany stojak nadaje się doskonale do filmowania bez użycia rąk. Utrzymuje urządzenie pod różnymi kątami aż do 60° i ogranicza potrzebę korzystania ze statywu. Pozwala ustawić kamerę w sposób, który zapewni kreatywne ujęcia, co przydaje się podczas kręcenia kosmetycznego samouczka ze stolika do makijażu albo tanecznych kroków z parkietu.
 • Kamerę LEGRIA mini wyróżnia doskonała jakość obrazu. System HS łączy czułą, podświetlaną od tyłu matrycę CMOS 1/2,3” z niezwykle zaawansowaną platformą przetwarzania obrazu DIGIC DV 4 opracowaną przez firmę Canon, aby ograniczyć do minimum ilość artefaktów i szumów na filmach oraz zdjęciach. W ten sposób powstaje  żywe wideo Full HD (1920 x 1080) z szerokim zakresem dynamicznym, nawet w słabym świetle, a także znakomite zdjęcia o rozdzielczości 12,8 MP.
 • LEGRIA mini zawiera też wbudowany mikrofon stereo, który zapewnia wysoką jakość dźwięku i sprawdza się doskonale podczas kręcenia samouczków lub nagrywania rozmów w zatłoczonych miejscach. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, użytkownicy mogą skorzystać z funkcji wyboru sceny dźwiękowej i ustawić jeden z dostępnych scenariuszy, na przykład nagrywanie muzyki albo mowy.
 • Tym, którzy lubią prezentować swoje filmy na różnych urządzeniach i w sieciach społecznościowych, LEGRIA mini oferuje wbudowaną łączność Wi-Fi, umożliwiającą udostępnianie wideo wysokiej jakości. Funkcjonalność obejmuje zdalne sterowanie nadawaniem na żywo, dzięki któremu użytkownicy urządzeń z systemem iOS lub Android mogą zdalnie kręcić filmy przy użyciu aplikacji na smartfonie lub tablecie.
 • Funkcja zdalnej przeglądarki umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów zrobionych kamerą LEGRIA mini na innych urządzeniach, takich jak tablety lub monitory z dużym ekranem, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, na przykład Safari lub Internet Explorer, dzięki czemu nie trzeba używać specjalnego oprogramowania. Aby bezprzewodowo wysyłać filmy do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook, bez konieczności włączania komputera, użytkownicy urządzeń Apple iOS mogą wykorzystać bezpłatną i łatwą w użyciu aplikację Movie Uploader firmy Canon. Pozostali mogą skorzystać z serwisu Canon Image Gateway, aby udostępnić wideo bez użycia komputera. Obsługa DLNA oznacza, że użytkownicy mogą również bezprzewodowo wyświetlać wideo na kompatybilnych telewizorach lub komputerach.
 • Funkcja nagrywania w przyspieszonym tempie (Fast Motion Capture), która rejestruje filmy z maksymalnie 4-krotną prędkością, pomaga w tworzeniu interesujących samouczków kosmetycznych lub kulinarnych. Z kolei nagrywanie w zwolnionym tempie (Slow Motion Capture) pozwala rejestrować filmy z prędkością ¼ i ½ – jest to szczególnie przydatne dla osób takich jak tancerze, którzy chcą obserwować i uczyć się nowych technik. Ponadto funkcja rejestrowania/odtwarzania obrazu lustrzanego, która obraca obraz w poziomie, pozwala przejrzeć nakręcony materiał w celu dopracowania ruchów.

Ciekawe efekty można także uzyskać poprzez zatarcie granicy między zdjęciem a filmem. Tryb migawki wideo (Video Snapshot) rejestruje czterosekundowe filmy po każdym naciśnięciu  przycisku migawki podczas fotografowania, a następnie łączy je w krótki materiał wideo przedstawiający wydarzenia z całego dnia.

LEGRIA mini – kluczowe cechy

 • Ultraszerokokątny obiektyw 170°
 • Odchylany ekrany LCD i wbudowany stojak
 • Przełączanie między szerokim polem widzenia a zbliżeniem
 • Wi-Fi; nadawanie na żywo i udostępnianie
 • Nagrywanie Full HD
 • System HS: matryca CMOS 12,8 MP, DIGIC DV4
 • Wbudowany mikrofon stereo, wybór sceny dźwiękowej
 • Wykrywanie orientacji
 • Nagrywanie/odtwarzanie obrazu lustrzanego
 • Nagrywanie zwolnione, przyspieszone i poklatkoweautor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: canon kamera legria