X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe narzędzia dla Big Data

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 11:54
Firmy Cisco i NetApp poinformowały o rozszerzeniu linii produktów FlecPod o nowe rozwiązanie FlexPod Select, dedykowane dla systemów przetwarzających duże ilości danych.
Nowe narzędzia dla Big Data

Aktualnie portfolio produktów FlexPod składa się z FlexPod Datacenter (dawniej FlexPod) dla korporacyjnych centrów danych i dostawców usług, FlexPod Express (dawniej ExpressPod) dla firm średniej wielkości oraz oddziałów lokalnych i debiutujący na rynku FlexPod Select. Rozszerzając rodzinę produktów FlexPod, Cisco i NetApp kontynuują wysiłki zmierzające do uczynienia architektury centrów danych bardziej efektywną i odpowiadającą na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów.

  • FlexPod to odpowiedź na rosnące potrzeby wprowadzenia zautomatyzowanych  systemów referencyjnych, łączących pamięci masowe, sieci, aplikacje i analitykę w skali Big Data, które pomogą zwiększyć wydajność przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów operacyjnych. Nowa oferta opiera się na wspólnej strategii Cisco i NetApp, której celem nadrzędnym jest unifikacja infrastruktury kluczowych centrów danych, oddziałów terenowych, dostawców usług i dedykowanych aplikacji.

FlexPod Select

FlexPod Select to pierwsze rozwiązanie w rodzinie produktów FlexPod, które przeznaczone jest do zastosowań wymagających ukierunkowanego przetwarzania dużych ilości informacji, generowanych
np. przez coraz efektywniejsze aplikacje. Początkowo debiutująca linia produktów wykorzystywana będzie w zaawansowanych systemach bazujących na platformie Hadoop, służącej do obsługi aplikacji Big Data w sektorze usług finansowych, administracji, produkcji oraz na innych, wymagających rynkach. Niewątpliwym plusem FlexPod Select jest proste wdrożenie z możliwością łatwego skalowania wraz ze wzrostem wymagań wobec aplikacji.

Aktualizacja portfolio produktów FlexPod

Cisco i NetApp systematycznie rozszerzają rodzinę FlexPod o nowe produkty, które łączą w sobie najlepsze rozwiązania i technologie obu firm. Nowy FlexPod Datacenter wykorzystuje przełączniki z serii Cisco Nexus 7000, które oferują najwyższy poziom dostępności dla sieci działających w trybie ciągłym. Rozwiązanie takie gwarantuje również wysoką skalowalność platform FlexPod dzięki wsparciu dla standardu 10 Gigabit Ethernet, obsługując do 768 portów 10 Gigabit Ethernet. Konfiguracja Cisco Nexus 7000 FlexPod pozwala na wykorzystanie sieci pracujących w standardzie Fibre Channel over Ethernet (FCoE), dostarczając ujednoliconą architekturę Ethernet oraz zapewniając możliwości DCI dla wdrożeń typu multi–data center za pomocą takich technologii jak OTV oraz FabricPath.

  • FlexPod Datacenter z technologią SnapProtect dostarcza kompleksowe usługi tworzenia kopii bezpieczeństwa i odzyskiwania danych typu disk-to-disk-to-tape (D2D2T), ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych zastosowań oferowanych przez VMware czy Microsoft Exchange.

 autor: Jan Petersen/Cisco

Zobacz więcej na temat: big data chmura cisco

Czytaj także

Gdzie pomieścić coraz większe big data?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 09:44
Lokalne repozytoria danych już nie wystarczą. Co gorsze, firmy produkujące coraz więcej danych zorientowały się, że same nie podołają przechowywaniu danych mnożących się praktycznie w postępie geometrycznym. Zaradzić problemowi może tylko chmura. Rzecz w tym, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią czyli bezpieczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Big Data: duży potencjał, duże wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 11:53
78 procent polskich menedżerów IT uważa, że Big Data będzie głównym elementem strategii ich firm w ciągu najbliższych 5 lat. Takie wnioski przynosi najnowsze badanie firmy Cisco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura i mobilność rządzą kadrami

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 08:45
Jak pokazują wyniki najnowszego Forrester Research, w 2013 największym zainteresowaniem korporacji i administracji w ujęciu globalnym cieszyć się będzie oprogramowanie powiązane z chmurą, aplikacje mobilne oraz oprogramowanie służące do analizowania dużych zbiorów danych (Big Data).
rozwiń zwiń