X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe Nokie: Asha 309 i Asha 309

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 00:00
Obsługujący dwie karty SIM telefon Nokia Asha 308 oraz obsługujący jedną kartę SIM model Nokia Asha 309 zapewniają szybki dostęp do Internetu. Jest to możliwe dzięki nowej wersji przeglądarki internetowej Nokia Xpress Browser, która zwiększa efektywność przeglądania stron w urządzeniu mobilnym nawet o 90%.
Nokia Asha 308
Nokia Asha 308

 

Nowe urządzenia mają także płynnie działający, sterowany przesunięciem palca interfejs użytkownika oraz otwarte środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji przez zewnętrznych twórców. Na podstawie tych cech pełna seria urządzeń Asha Touch została zaliczona do kategorii smartfonów przez czołowe firmy badawczo-analityczne, takie jak GfK i IDC.

 

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to dotychczas najatrakcyjniejsze cenowo urządzenia z pojemnościowym ekranem dotykowym firmy Nokia. Zdaniem niezależnych analityków seria Asha to atrakcyjne smartfony dostępne w cenach poniżej 99 USD.

 

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to urządzenia działające w sieciach 2G, wyposażone w pojemnościowy wyświetlacz WQVGA o przekątnej 3", kilka ekranów głównych, radio stereofoniczne i głośniki. Działają z kartą pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Nokia Asha 309 to wariant działający z jedną kartą SIM i łączący się z sieciami Wi-Fi. Nokia Asha 308 obsługuje natomiast dwie karty SIM przy użyciu innowacyjnej funkcji Easy Swap firmy Nokia. Easy Swap umożliwia szybkie i łatwe przełączanie kart SIM w celu korzystania z najlepszych taryf lokalnych, bez potrzeby wyjmowania baterii i wyłączania telefonu. Smartfony te zawierają także 40 wysokiej klasy gier EA, funkcje społecznościowe, takie jak aplikacje klienckie serwisów Facebook, Twitter i Nk.pl, usługę Nokia Messaging, a także funkcję transmisji strumieniowej wideo za pośrednictwem przeglądarki, na przykład z serwisu YouTube, co jest nowością w serii Asha Touch.

 

Nowe usługi i narzędzia dla programistów

 

Firma Nokia przedstawiła także dwie nowe usługi dla użytkowników smartfonów Asha Touch:

 


  • Internetowa aplikacja Nokia Nearby pomaga w znajdowaniu nowych miejsc w okolicy, prezentując je na mapie. Usługa ta jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub jako funkcja w Nokia Mapach.

  • Internetowa aplikacja Nokia Life+ daje milionom użytkowników dostęp do poprawiających jakość codziennego życia materiałów z dziedziny edukacji, zdrowia oraz informacji i rozrywki. Usługa Nokia Life+ jest dostępna w języku angielskim w 18 krajach, a w czwartym kwartale tego roku pojawią się wersje lokalne w Indiach, Chinach i Indonezji. Dostęp do usługi Nokia Life+ można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub ze Sklepu Nokia.

 

Sprzedaż Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2012.