X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Rejestruj ruch samochodu kamerą

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 10:34
Kamery rejestrujące ruch pojazdów z pokładu samochodu przestają być domeną ITD czy Policji. We własnym interesie przedsiębiorca powinien rejestrować jazdę gdyż może to pomóc przy uzyskiwaniu odszkodowania lub sporach o mandaty.
Rejestruj ruch samochodu kamerą
Foto: Glow Images/East News

 

Polskie drogi są użytkowane przez m.in. grupę jednych z najbardziej przestępczych społeczności w Europie. Powszechna jest praktyka łamania przepisów o prędkości jazdy, wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, agresja. Do tego wzrost liczby wypadków zwiększa mierna jakość dostępnej infrastruktury oraz wzrost liczby zarejestrowanych pojazdów. Oba te czynniki sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszą się samochodowe rejestratory trasy.

Twardy dowód w sądzie

W sytuacjach ekstremalnych kamera wideo nagrywająca obraz z tyłu lub z przodu samochodu dostarczy niepodważalnego materiału dowodowego ułatwiającego wskazanie rzeczywistego sprawcy kolizji lub wypadku. Nie dziwi więc coraz częstsze wykorzystanie samochodowych „czarnych skrzynek” przez polskich kierowców.

Oba urządzenia Tracer oferują opcję rejestrowanie obrazu w trybie ciągłym – tj. w pętli. Przy czym długość zapisanego materiału wideo jest uzależniona od pojemności użytej karty pamięci.

Tracer Limboo HD DriverCam

Pierwszy z modeli to kamera Tracer Limboo HD DriverCam, która wyposażona jest w układ sterujący Sunplus OV 9712 oraz matrycę CMOS umożliwiającą nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1920x1200 punktów z częstotliwością 15 klatek na sekundę lub 1280x720 punktów z częstotliwością 30 klatek na sekundę.

  • Ponadto producent zastosował obiektyw o bardzo szerokim kącie – 120 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość rejestracji pełnego obrazu drogi oraz jej najbliższego otoczenia.
  • Niewątpliwym plusem produktu Tracer jest również obrotowy (270 stopni) ekran, na którym możemy odtwarzać zapisane nagrania. Oprócz tego na obudowie Limboo HD DriverCam znajdziemy port mini USB, wyjście AV oraz złącze HDMI.
  • Jako pamięć masowa rejestratora wykorzystywane są karty pamięci SD HC o maksymalnej pojemności 32 GB.

Dodatkowo, podczas nagrywania obrazu w nocy możemy skorzystać z sześciu doświetlających diod LED. Tracer Limboo HD DriverCam wyposażony jest także w detektor ruchu oraz autonomiczne zasilanie – baterię Litowo-Polimerową o pojemności 600 mAh.

Girdo DriverCam

W modelu tym wykorzystano układ Sunplus OV7670, który oferuje nagrywanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1280x720 przy 30 klatkach na sekundę. Na obudowie Girdo nie znajdziemy  również złącza HDMI. Pozostałe parametry obu rejestratorów trasy są praktycznie takie same.

Rejestratory Girdo DriverCam i Limboo HD DriverCam z powodzeniem mogą być także wykorzystane do monitorowania przewożonego ładunku, kontroli rodzicielskiej oraz w służbach porządkowych i ochroniarskich, taksówkach lub autobusach. Oba urządzenia sprzedawane są w komplecie z akumulatorem, uchwytem z przyssawką do szyby oraz z ładowarką samochodową.

  • Kamery Tracer objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Ceny sugerowane brutto dla modeli Girdo DriverCam i Limboo HD DriverCam wynoszą odpowiednio 171 zł i 117 zł.

 autor: Cezary Tchorek-Helm