Nowe Technologie

Fundament firmy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 09:59
Archiwizacja to fundament firmy - pozwala uzyskać korzyści operacyjne poprzez odciążenie środowisk produkcyjnych dzięki przeniesieniu starych danych do archiwum, co obniża koszty infrastruktury i poprawia wydajność aplikacji.
Fundament firmy
Foto: Glow Images/East News

 

Automatyczna klasyfikacja informacji oraz zarządzanie okresem przechowywania danych pozwala na bezpieczne składowanie danych archiwalnych, w celu spełnienia wewnętrznych lub prawnych regulacji. Ogromna ilość danych przechowywanych w systemach komputerowych wymusza na dyrektorach firm redefinicję strategii zarządzania danymi i zastosowanie rozwiązań archiwizacyjnych.

Dzięki rozwiązaniu EMC SourceOne dane mogą być zbierane, przechowywane oraz usuwane zgodnie z wprowadzoną klasyfikacją. Wszystkimi tymi procesami sterują zasady definiowane za pomocą centralnego interfejsu administracyjnego. Z punktu widzenia pracy użytkownika scentralizowane archiwum umożliwia wyszukiwanie informacji (łącznie z danymi archiwalnymi) przez każdego użytkownika bez względu na jej źródło ( system pocztowy, pliki itp.) zgodnie z przyznanymi uprawnieniami.

EMC SourceOne to cała rodzina aplikacji w zakresie archiwizacji:

  • SourceOne Email Management służy do archiwizacji poczty elektronicznej obsługiwanej przez systemy Microsoft Exchange, IBM Lotus Notes/Domino i SMTP, a także wiadomości przesyłanych za pomocą komunikatorów, zwiększając wydajność systemów informatycznych oraz obniżając koszty funkcjonowania. Minimalizuje pracochłonność wyszukiwania informacji zarówno dla celów dowodowych jak i codziennej działalności operacyjnej. Pozwala na przestrzeganie zasad i okresów przechowywania danych wewnętrznych, jak i wynikających z obowiązującego prawodawstwa. 
  • SourceOne for Microsoft SharePoint wspiera i usprawnia pracę i utrzymanie środowisk SharePoint poprzez optymalizację wydajności, obniżenie kosztów przechowywania danych oraz zwiększenie kontroli nad zawartością systemu bez negatywnego wpływu na pracę użytkowników. 
  • SourceOne for File Systems rozszerzenie platformy SourceOne umożliwiające firmom wzbogacenie swojego środowiska o możliwości zarządzania zawartością nieustrukturyzowaną serwerów plików. 

Przeszukiwanie po polsku

Klient WWW do przeszukiwania archiwum EMC® SourceOne™ jest dostępny w polskiej wersji językowej, co pozwala to użytkownikom i administratorom na przeszukiwanie archiwum EMC SourceOne z użyciem interfejsu WWW w rodzimym języku. Cała zawartość archiwum SourceOne jest zapisywana w języku oryginalnym, co oznacza, że użytkownicy mogą wyszukiwać i wyświetlać informacje w języku polskim. W rezultacie polskie firmy mogą zastosować SourceOne w procesach wymagających interakcji z użytkownikiem końcowym, przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu wzrostu ilości danych w systemach produkcyjnych oraz zapewnieniu zgodności z wymogami prawnymi dotyczącymi czasu przechowywania klasyfikowanych informacji — bez negatywnego wpływu na pracę użytkowników.

 autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: fila firma ibm microsoft
Czytaj także

Proste zasady backupu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 00:00
Straty związane z utratą danych potrafią wielokrotnie przewyższyć koszty wdrożenia systemu backupu. Wg firmy Pentacomp, przedsiębiorca powinien stosować się do kilku prostych wskazówek, o których warto pamiętać przy tworzeniu backupu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najważniejsza rzecz w ochronie danych

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 00:00
Przywracanie aplikacji o znaczeniu krytycznym to jeden z najważniejszych problemów firm w zakresie ochrony danych. Najnowsze badanie Quest Software przeprowadzone wśród firm pokazuje zmianę trendów we współczesnym backupie i odtwarzaniu danych
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magazyn danych na taśmie ciągle na czasie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 00:00
Nawet połowa polskich firm może korzystać z technologii archiwizowania danych na tzw. taśmach - wynika z ekspertyz firmy Kroll Ontrack. Spora część z nich wykorzystuje do tego celu oprogramowanie IBM Tivoli Storage Manager. Na rynku pojawiły się właśnie nowe narzędzia, które pomogą wyeliminować najsłabsze strony tej technologii archiwizacji i umożliwią polskim przedsiębiorcom zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elektroniczna archiwizacja dokumentów w biurze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 00:00
Porządek w dokumentach i możliwość szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania środowiska biurowego. W uporządkowaniu napływających do firmy dokumentów świetnie sprawdzi się elektroniczne archiwum, pozwalające również zarządzać dostępem do poufnych danych.
rozwiń zwiń