X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Innowacyjne mini audio od Bose

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 10:00
Firma Bose wprowadziła pierwsze douszne słuchawki z aktywną redukcją hałasu QuietComfort 20 oraz głośnik SoundLink Mini Bluetoot. Wart posłuchać, gdyż jeszcze nie było tak małych urządzeń o tak wysokiej jakości dźwięku.
QuietComfort 20i
QuietComfort 20i

Słuchawki QuietComfort 20

Nowe słuchawki QuietComfort 20 to pierwsze douszne słuchawki Bose redukujące hałas. W urządzeniu zastosowano przełomowe rozwiązania w zakresie redukcji hałasu, jakości dźwięku i komfortowego dopasowania. Użytkownik ma do wyboru dwa sposoby słuchania muzyki – z pełnym tłumieniem dźwięków zewnętrznych lub utrzymywania kontaktu z otoczeniem. Słuchawki mieszczą się w kieszeni, ważą niewiele ponad 40 gramów, a jakość dźwięku dorównuje możliwościom większych słuchawek nausznych.

  • Inżynierowie firmy Bose w każdej słuchawce umieścili dwa, niewielkie mikrofony: jeden z nich mierzy dźwięk napływający z zewnątrz, a drugi - dźwięk wewnątrz słuchawki. Wyniki pomiarów są przesyłane do cyfrowego, elektronicznego chipu, umieszczonego w module sterowania w przewodzie słuchawkowym. Cyfrowy, elektroniczny chip – unikalne rozwiązanie stosowane wyłącznie przez Bose – w ciągu ułamka milisekundy wylicza równoważny, przeciwstawny sygnał redukujący hałas. Redukcja hałasu jest tak radykalna, że aby uwierzyć, trzeba posłuchać efektu.
  • Porty wykorzystywane w ramach technologii TriPort rozszerzają efektywną przestrzeń akustyczną słuchawki, co umożliwia odtwarzanie głębokich dźwięków oraz realistycznych wokali i instrumentów. Aktywna korekcja dostosowuje częstotliwość, dzięki czemu dźwięki brzmią mocniej i bardziej naturalnie. Uzyskane w ten sposób lepsze brzmienie jest pełne, bogate i głębokie, bez sztucznych wzmocnień ani zniekształceń.
  • Słuchawki QuietComfort 20 stworzono z myślą o komforcie i jakości. Nowo wyprofilowane, nowatorskie końcówki StayHear+ w kształcie stożka dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, pasywnie blokując dopływ dźwięków z zewnątrz, a udoskonalona obudowa akustyczna aktywnie pogłębia redukcję hałasu. Końcówki są stabilne, bezpieczne i niemal nieodczuwalne.

Słuchawek QC20 można używać na dwa różne sposoby. Użytkownik ma wybór czy chce całkowicie odciąć się od otoczenia i cieszyć się jedynie swoją muzyką, lub też po naciśnięciu przycisku na złączu Y przewodu słuchawkowego przejść w tryb Aware, który podczas dalszego słuchania muzyki, działa selekcyjnie redukując hałas o niskich częstotliwościach, jednocześnie pozwalając by do ucha docierały inne dźwięki z otoczenia: sygnał klaksonu, rozmowa przyjaciół, kroki przechodnia lub treść komunikatów w pociągu lub na lotnisku.

Akumulator zapewnia około 16 godzin odtwarzania; po wyczerpaniu baterii lub odłączeniu zasilania. Słuchawki QuietComfort 20 posiadają zintegrowany mikrofon i pilot umożliwiający odbiór połączeń. Są dostępne w dwóch różnych modelach: słuchawki QC20 współpracują z wększością urządzeń z systemem operacyjnym Android, Windows i BlackBerry; model QC20i można podłączać do iPhone’a, iPada i iPoda. 

SoundLinkMini

Głośnik SoundLink Mini to nowe urządzenie z rodziny Bose SoundLink.  Mieści się w dłoni i łączy się bezprzewodowo z urządzeniami przenośnymi za pomocą technologii Bluetooth.Waży niecałe 40 gramów, nie więcej niż standardowy tablet, a przybliżone wymiary 5 x 18 x 5,8 cm stanowią odpowiednio 30% wymiarów i 50% masy oryginalnego głośnika SoundLink Mobile.

  • W głośniku SoundLink Mini zastosowano szereg precyzyjnie wbudowanych ulepszeń: dwa nowe pasywne radiatory wyposażono w opatentowaną technologię do odtwarzania głębszych niskich tonów. Zastosowane po raz pierwszy w głośnikach SoundLink® Mini, nowe przetworniki Bose wprawiają w ruch dwa razy więcej powietrza niż tradycyjne przetworniki tej samej wielkości, generując wyraziste dźwięki w średnim i wysokim zakresie częstotliwości. Cyfrowa technologia przetwarzania sygnału optymalizuje efekt audio dzięki tonalnie wyważonemu brzmieniu na wszystkich poziomach głośności. Całość zapewnia najwyższej jakości doznania muzyczne.

Głośnik SoundLink Mini obsługuje technologię BluetoothA2DP oraz jest wyposażony w antenę o wysokiej czułości, zapewniającą stabilne połączenie bezprzewodowe. Odtwarzanie muzyki i parowanie urządzenia jest bardzo proste - aby połączyć głośnik z urządzeniem bezprzewodowym, wystarczy wcisnąć jeden przycisk na panelu głównym. Dodatkowo, urządzenie przechowuje w pamięci do 6 urządzeń Bluetooth, wystarczy tylko raz sparować głośnik z urządzeniem. 

Głośnik SoundLink Mini jest dostępny w zestawie z podstawką ładującą, dzięki której głośnik jest zawsze naładowany i gotowy do zabrania ze sobą, a akumulator litowo-jonowy, zapewnia do 7 godzin pracy.

Ceny, akcesoria, dostępność

Słuchawki QuietComfort 20 i 20i będą dostępne w dystrybucji w salonach Bose latem 2013 roku w rekomendowanej cenie detalicznej 1299 PLN. Głośnik SoundLink Mini trafi do sprzedaży 11 lipca 2013 r. w rekomendowanej cenie detalicznej 895 PLN. Przedsprzedaż urządzenia rusza już dziś. Słuchawki QuietComfort 20 i głośnik SoundLink Mini wraz z akcesoriami można nabyć w salonach Bose, na stronie Bose.pl lub u autoryzowanych dealerów Bose.  autor: Mariola Czapkiewicz