X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Topowy router: AVM FRITZ!Box 7490

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 07:00
Z myślą o połączeniach bezprzewodowych wdrożony został najszybszy standard bezprzewodowego AC. Router wyposażony w szczegółowe polskie menu doskonale nadaje się dla małych firm.
Audio

Trzy niezależne strumienie danych bezprzewodowych sieci WLAN zapewniają wysoki transfer nawet przy dużych odległościach. Oprócz bezprzewodowego AC z 1300 Mbit/s (działającego w paśmie 5 GHz), w tym samym czasie może być używana sieć bezprzewodowa N z 450 Mbit/s (operująca w paśmie 2,4 GHz).

Każdy rodzaj telefonii: IP, analog, DECT, ISDN

Nowy router FRITZ!Box zapewnia najwyższą jakość połączeń telefonicznych w standardzie HD i obsługuje wszystkie rodzaje połączeń z telefonami (analogowymi, DECT, IP, ISDN). Wyposażony we wszystkie rozbudowane funkcje systemu operacyjnego FRITZ!OS, FRITZ!Box 7490 jest idealnym centrum do zarządzania aplikacjami dla Smart Home. Należą do nich między innymi: serwer mediów do przechowywania plików muzycznych, zdjęć i filmów, funkcja NAS umożliwiająca łatwy dostęp do wszystkich plików w sieci oraz kontrola i sterowanie wszystkimi inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT. System operacyjny FRITZ!OS nowego routera FRITZ!Box 7490 oferuje również liczne funkcje pomocnicze, takie jak kontrolę rodzicielską, synchronizację kontaktów, funkcję „Wake on LAN” do zdalnego włączania komputerów przez internet czy wykonywanie rozmów telefonicznych przez smartfony za pośrednictwem WiFi.

/

 

 

Co więcej, oprogramowanie FRITZ!OS zapewnia kompleksową ochronę dla całej sieci, w tym specjalnie szyfrowaną sieć bezprzewodową WLAN i DECT. Regularne i bezpłatne aktualizacje zapewniają routerowi FRITZ!Box najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostęp do najnowszych funkcji i aplikacji.  Dzięki zastosowaniu procesora najnowszej generacji oraz wsparciu dla gigabitowego routingu, FRITZ!Box 7490 jest także optymalnie przystosowany do łącz światłowodowych.

Krótka charakterystyka FRITZ!Box 7490:

 • Wbudowane modemy ADSL2+ i VDSL2 z technologią vectoringu
 • Port WAN Gigabit Ethernet dla połączeń z zewnętrznym modemem kablowym
 • Wysoka wydajność routingu nawet do obsługi szybkich łącz światłowodowych
 • Podwójna i symultaniczna sieć bezprzewodowa AC (z prędkością do 1300 Mbit/s w paśmie 5 GHz) + N (z prędkością do 450 Mbit/s w paśmie 2.4 GHz)
 • 4 gigabitowe porty LAN do podłączenia komputera, konsoli do gier, itp.
 • 2 porty USB 2.0 i 3.0 do podłączenia drukarek, dysków wymiennych, itp.
 • System telefoniczny dla telefonii analogowej, IP oraz ISDN z funkcją faksu i automatycznej sekretarki
 • Stacja bazowa DECT obsługująca do 6 telefonów bezprzewodowych
 • Media serwer dla całej sieci domowej
 • Funkcje NAS (FTP, SMB, UPnP AV)
 • Oprogramowanie Fritz!OS 6.03 lub wyższe
 • Polskie menu
 • Rozbudowana kontrola rodzicielska
 • Bezpieczny hotspot dla gości
 • Prosta konfiguracja przez interfejs przeglądarki
 • Liczne funkcje aplikacji FRITZ!Apps

 

 autor: Cezary Tchorek-Helm