Nowe Technologie

ARiMR: blisko 39 tysięcy wniosków w sprawie dofinansowania kupna komputerów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 17:46
Prawie 39 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu komputerów dla dzieci wpłynęło do biur powiatowych Agencji. Łączna kwota dofinansowania, o które wnioskowali rolnicy wyniosła ok. 58,4 mln złotych - poinformował ARiMR.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Gorlov-KV/ Shutterstock

Najwięcej wniosków złożono w województwach: mazowieckim - 6,23 tys.; lubelskim - 5,14 tys.; małopolskim - 4,66 tys.; wielkopolskim – 3,79 tys. Najmniej było z woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Dofinansowanie można dostać na zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz "myszą", klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę, a można ją otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

dziecko internet komputer 1200.jpg
Rolniku, zdobądź dofinansowanie na kupno komputera dla dziecka!

Fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu należy dostarczyć do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Do złożonego wniosku należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.; kopie zeznań podatkowych za 2019 r.; kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu sprzętu komputerowego – ale tylko w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku lecz nie wcześniej niż od 10.12.2020 r.

Przypomnijmy, że pomoc przysługuje rodzinie, w której przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne (z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych); jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole ; dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.

Z dotacji może skorzystać tylko taka rodzina, która w ciągu ostatnich trzech lat nie uzyskała dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych lub od organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na stronie: www.arimr.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 38 00 84. 

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolniku, zdobądź dofinansowanie na kupno komputera dla dziecka!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 14:43
Czasu zostało już niewiele, więc chętni powinni się pospieszyć. Tylko do 30 grudnia 2020 roku można złożyć wniosek o dofinansowanie kupna komputera lub laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla dziecka rolnika. Jednym z warunków jest, żeby w rodzinie rolnika było co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18. roku życia, które w tym roku uczą się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.
rozwiń zwiń