Nowe Technologie

Dzień Bezpiecznego Internetu. "Co roku pojawiają się nowe wyzwania"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 13:33
Po raz dziewiętnasty obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W warszawskim teatrze Palladium trwa gala, podczas której eksperci, edukatorzy i nauczyciele rozmawiają na temat zagrożeń, ale i sposobów pozytywnego korzystania z internetu.
Jedną z najczęstszych praktyk cyberprzestępców jest w ostatnim czasie przejmowanie kont w mediach społecznościowych.
Jedną z najczęstszych praktyk cyberprzestępców jest w ostatnim czasie przejmowanie kont w mediach społecznościowych.Foto: Shutterstock/sitthiphong

- Co roku, wraz z rozwojem sieci, pojawiają się nowe wyzwania - powiedziała Anna Rywczyńska z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.


Posłuchaj
00:26 x1 Dzień Bezpiecznego Internetu.mp3 Dzień Bezpiecznego Internetu (IAR)

 

- Jedną z najczęstszych praktyk cyberprzestępców jest w ostatnim czasie przejmowanie kont w mediach społecznościowych. Bardzo często oszust zaczyna od phishingu, najpierw wysyła e-mail z prośbą o zalogowanie się - tłumaczyła Joanna Izdebska z Europejskiego Centrum Konsumenckiego przy UOKIK.


Posłuchaj
00:25 x2 Dzień Bezpiecznego Internetu.mp3 Dzień Bezpiecznego Internetu (IAR)

 

Przed ponad rokiem prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu do życia Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. CBZC właśnie poinformowało o nowym typie cyberataku - przestępcy wysyłają e-maile z linkami do złośliwego oprogramowania, podszywając się... pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

PR24.pl, IAR, DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. W tym roku na tapecie phishing i ransomware

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 10:39
Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa we współpracy z państwami członkowskimi oficjalnie rozpoczyna działania w ramach kampanii Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na zjawisko phishingu, a także zagrożenia związane z atakami typu ransowmare.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kongres ESG. Eksperci o dezinformacji: nie da się jej w pełni wyeliminować

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 16:27
Dezinformacji nie da się w pełni wyeliminować z mediów społecznościowych, ale należy być jej świadomym i weryfikować źródła informacji - uważają eksperci, którzy wzięli udział w debacie poświęconej temu zagadnieniu podczas Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ciemne wzorce" w e-commerce działają na szkodę klientów. Problem dotyczy każdego internauty

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 08:55
"Dark patterns" ("ciemne wzorce") to powszechnie stosowane na świecie nieuczciwe manipulacje stosowane na sprzedażowych platformach cyfrowych, stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych, które są dziś plagą Internetu. Dotyczy nie tylko wyłudzania danych, ale także narzucania konsumentom określonych wyborów towarów oraz dodatkowych opłat i prowizji w e-sklepach.
rozwiń zwiń