Nowe Technologie

Wrocław: w sobotę rozpoczynają się "Dni Fantastyki"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 13:14
Spotkania z pisarzami fantasy i science-fiction, pokazy gier i filmów, konkurs na najlepsze przebranie oraz warsztaty kaligrafii i budowania instrumentów, to tylko cześć atrakcji "Dni Fantastyki", które w sobotę rozpoczną się we Wrocławiu.
Zlot fanów Harrego Pottera.
Zlot fanów Harrego Pottera.Foto: Rmkoske / wikimedia

Jak powiedział w piątek rzecznik prasowy imprezy Robert Włodarek, tegoroczna, dziewiąta już odsłona festiwalu ma o wiele bardziej bajkową formułę, niż jego poprzednie edycje i znalazło się w niej dużo więcej atrakcji dla najmłodszych uczestników.
Przygotowana została specjalna strefa pod hasłem "Szkoła Magii", gdzie będzie można zbudować m.in. własny portal do podróży między światami, wziąć udział w szkoleniu Akademii Jedi oraz odwiedzić Bractwo Rycerskie.
Zorganizowany zostanie także konkurs na najlepszy strój czarownika i czarownicy, w którym oceniane będzie wykonanie przebrania, make up oraz sceniczna prezentacja postaci. Każdy z uczestników będzie miał jedną minutę na zaprezentowania się sędziom i publiczności.
Na starszych miłośników fantasy i science-fiction czekają natomiast spotkania z pisarzami, m.in. z amerykańskim autorem horrorów Edwardem Lee, angielskim pisarzem Markiem Hodderem oraz Jakubem Ćwiekiem, Andrzejem Ziemiańskim, Anną Brzezińską, Tomaszem Kołodziejczakiem i Anną Kańtoch.
W bloku filmowym zaplanowana została m.in. europejska premiera krótkometrażowego filmu "The Bighead" oraz pierwszy w Polsce seans horroru "Night Claws" w reżyserii Davida A. Priora, o Wielkiej Stopie siejącym terror w amerykańskim miasteczku. Odbędzie się również spotkanie ze scenarzystą, producentem i reżyserem Michaelem Lingiem, który brał udział w powstawaniu takich filmów jak "Spider-Man 3" czy "Avatar".
Miłośnicy gier będą mogli skorzystać z tzw. games rooms - pomieszczeń przeznaczonych dla graczy, którzy do swojej dyspozycji będą mieli punkty z grami bitewnymi, planszowymi i multimedialnymi. Na sobotni wieczór zaplanowano dyskusje o baśniowych inspiracjach twórców gier oraz roli muzyki w budowaniu interaktywnej rozrywki.
W trakcie festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl "O fortuna" przygotowany przez jedyną w Polsce grupę realizującą pokazy inspirowane włoską sztuką żonglerki chorągwiami, "sbandieratori". Z kolei na warsztatach będzie można się nauczyć m.in. kaligrafii, budowania instrumentów oraz tańca ze skrzydłami.
"Dni Fantastyki", które odbędą się we wrocławskim Centrum Kultury Zamek, potrwają do 26 maja.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak