Nowe Technologie

Jak znaleźć męża w realu, bez pomocy portali randkowych? [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 21:00
Niegdyś funkcjonowały instytucje służące pomocą pannom na wydaniu: rodzinne ustalenia małżeńskie, swatki czy choćby wścibskie ciotki. Dziś rekordy popularności biją programy telewizyjne, podczas których można wybrać sobie partnera na oczach milionów widzów…
Jak znaleźć męża w analogowy sposób?
Jak znaleźć męża w "analogowy" sposób?Foto: Shutterstock/peterschreiber.media

Huczne wesela z udziałem wszystkich mieszkańców wsi, odpusty i zabawy były świetną okazją do poznania "drugiej połówki". Gdy te imprezy odeszły w zapomnienie furorę robią internetowe serwisy randkowe i programy telewizyjne. Nie każdemu jednak ten sposób odpowiada. Co ma zrobić dziewczyna, która chce znaleźć męża-rolnika bez pośrednictwa mass mediów i cyfrowych narzędzi komunikacji? 

Sklep

– Na wioskach jest już coraz mniej ludzi: i młodych, i starych. Puste stoją... – mówi jedna z mieszkanek wsi. – Kawalerzy są, a dziewczyn nie ma: wyjechały do miasta. Uczą się, studiują, nie chcą wracać na wieś. A chłopcy nigdzie nie wyjechali, zostali – dodaje druga.

Biblioteka

– Na wsi to znajdzie najwyżej starego kawalera: przed telewizorem, przed komputerem siedzą. Zabaw teraz nie ma, nie organizują, a kiedyś tak można było kogoś poznać – mówi pani bibliotekarka. – Ja poznałam męża na zabawie, a teraz to się nie sprawdzi. Swatek też nie ma, to nie wiem jak... – zastanawia się.

Urząd Stanu Cywilnego

– Czy się żenią? Bardzo słabo: są dwa śluby cywilne w roku – mówi kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego. – Nie tak, jak było w latach 70., 80., kiedy było trzydzieści czy pięćdziesiąt ślubów. To było najprzyjemniejsze, ale niestety, skończyło się – wspomina. – Nie wiem, gdzie się rozejrzeć za mężem – dodaje.

– Mamy przestarzałą parafię, ludzie odchodzą, tak że o weselach nie ma mowy. Dwa śluby w roku – potwierdza batiuszka z miejscowej cerkwi.


Reportażu można wysłuchać na stronie Polskiego Radia Białystok.


***

Tytuł reportażu: Męża szukam
Autorka reportażu: Alicja Pietruczuk (Polskie Radio Białystok)
Data emisji: 10.04.2024
Godzina emisji: 18.40

pr/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak