Nowe Technologie

Filip Chajzer i wielki powrót planszówek

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 18:45
Wraz z modą na lata 90. do łask wróciły gry planszowe, w które gra się w domach, pubach i na profesjonalnych turniejach.
Audio
  • Filip Chajzer i fenomen gier, cześć 1 (Piątek, piąteczek, piątunio"/Czwórka)
  • Filip Chajzer i fenomen gier, cześć 2 (Piątek, piąteczek, piątunio"/Czwórka)
Gra to okazja do spotkania i bycia ze sobą
Gra to okazja do spotkania i bycia ze sobąFoto: Glow Images/East News

Obecnie rynek gier bardzo szybko się rozwija, a wydawnictwa proponują coraz bardziej pomysłowe planszówki, w których rozbudowujemy imperia, kierujemy międzynarodowymi firmami, wcielamy się w role polityków albo rozpracowujemy relacje małżeńskie.

- Spotkanie przy grach planszowych to coś, co łączy ludzi. Są różne mechaniki i typy gier, np. korporacyjne, w których gracze współpracują, albo rywalizacyjne, gdzie gracze walczą ze sobą - mówi twórca gier Ryszard Sztantke.

W audycji wspominaliśmy też stare gry konsolowe i próbowaliśmy dowiedzieć się, skąd wziął się fenomen Minecrafta. A Filip Chajzer przygotował mnóstwo zwariowanej muzyki, na playliście znalazły się m.in. hity z jego dzieciństwa i niemieckiego disco!

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzący: Filip Chajzer

Reporterzy: Klaudia Tyszkiewicz, Małgorzata Smaczyńska, Maciej Kłobucki, Jędrzej Ostrowski

Gość: Ryszard Sztantke (twórca gier planszowych), Małgorzata Zambrowska (organizatorka imprez planszówkowych, Stowarzyszenie "Rozwiń się"), Tomasz Czukiewski (socjolog internetu)

Data emisji: 8.01.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

"Star Wars: Battlefront" - gra jak film sci-fi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:20
Fani serii "Star Wars" zacierają ręce. 19 listopada w Polsce pojawi się gra "Star Wars: Battlefront", sieciowa strzelanka osadzona w uniwersum "Gwiezdnych wojen" i zrealizowana przez twórców popularnej gry "Battlefield".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Komputerowy ćpun". Jak walczyć z uzależnieniem?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 08:00
Święta to doskonały czas na komputerowy detoks. Zanim Krzysztof Piersa doszedł do takiego wniosku, 20 lat spędził przed monitorem, a walkę z uzależnieniem od gier opisał w książce "Komputerowy ćpun".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zróbcie hałas i zagrajcie w grę wideo na stadionie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 12:00
W audycji "Na bogato" przyglądamy się młodym polskim firmom. Tym razem nasze studio odwiedził Dominik Zimakowski, twórca gier wykorzystywanych podczas imprez masowych.
rozwiń zwiń