Nowe Technologie

"Komputerowy ćpun". Życie Krzysztofa Piersy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:00
Autor książki nie jest psychologiem ani pedagogiem. Jest praktykiem. Człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry.
Komputerowy ćpun. Życie Krzysztofa Piersy
Foto: freedigitalphotos.net/Naypong

Tak minęło mu dwadzieścia lat, aż zorientował się, że w ten sposób może tylko przegrać swoje życie - dosłownie i w przenośni. Zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, by poszli już przetartym szlakiem. Tak powstała ksiażka-poradnik, a może bardziej historia życia.

Psycholodzy od dawna biją na alarm, że uzależnienie od grania może wywołać inne poważne zaburzenia psychiczne, takie jak agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, a także doprowadzić do licznych dolegliwości fizycznych.

***

Na "Panią tomu" zapraszamy we środę (23.12) w godz. 19.00-20.00. Audycję poprowadzi Iwona Wyciechowska.

mg/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Smartfonoholizm - sprawdź, czy ci grozi!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 14:00
Przeciętny użytkownik smartfona odblokowuje go średnio 110 razy na dobę, a rekordziści robią to 900 razy. Zjawisko to szczególnie silnie występuje w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rzucić palenie? Działaj na kilku polach!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 17:00
Papierosy pali co trzeci Polak i co czwarta Polka, a na świecie tytoń zabija ponad 5 mln osób rocznie. W Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu podpowiadamy, jak walczyć z nałogiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prawdziwe oblicze wojny - czy zobaczymy je w grach?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 19:00
Gry zwykle kojarzą się z rozrywką, a powszechnie sądzi się, że oswajają młodych ludzi z przemocą, a nawet mogą wywoływać agresję. Jest jednak sporo produkcji, które na poważnie mówią o okrucieństwie wojen.
rozwiń zwiń