Nowe Technologie

Seriale, wystawy i nieznana Warszawa - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 12:38
Zajrzymy do świata seriali i zaprosimy na spacer po Warszawie szlakiem najpiękniejszych odrestaurowanych lub zrekonstruowanych reklam świetlnych.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Aachen katedra shutter 1200 Christian_Schmidt.jpg
Zwiedzaj z domu. Wirtualne spacery śladem UNESCO

Program rozpoczniemy od omówienia nowych propozycji serialowych, pojawią się tytuły: "My dzieci z Dworca Zoo", "Kajko i Kokosz", oraz "Szpital Amsterdam". W pierwszej godzinie audycji zaprosimy także na kolejną odsłonę radiopowieści w Czwórce >>> Wybrane fragmenty "Procesu" F. Kafki czyta Piotr Bajtlik.

Czytaj także:


Po godz. 11.05 zaprosimy na spacer po centrum Warszawy, pod hasłem "Neonowe miasto" - szlakiem najpiękniejszych odrestaurowanych lub zrekonstruowanych reklam świetlnych. W cyklu "Instakultura" zajrzymy na profil instagramowy  Nicka Biltona, amerykańskiego dziennikarza współpracującego m.in. z "Vanity Fair" oraz autora , reżysera produkcji HBO "Fake Famous", powiemy także o wirtualnej wystawie - kolekcji "Sounds like Kandinsky" ("Brzmi jak Kandinsky"), która łączy najbardziej charakterystyczne dzieła artysty, otwiera rzadkie i prywatne archiwa, a także przedstawia "Play a Kandinsky", eksperyment z wykorzystaniem uczenia maszynowego, który każdemu pozwala "zagrać Kandinsky’ego". Gościem będzie Angela Lampe, kurator i światowa ekspert w dziedzinie Kandinsky’ego, która oprowadzi nas po wystawach.

***

Na audycję "Stacja Kultura" w czwartek (04.03) o godzinie 10.05 zaprasza  Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka wystawa internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec trylogii "Ukryta sieć". Co wymyślił pisarz Jakub Szamałek?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:15
- Studiowałem archeologię, a piszę kryminały o cyberprzestępcach - śmieje się Jakub Szamałek. - Wydaje mi się, że dzięki temu, że nie jestem specem od nowych technologii, stworzyłem "przyswajalną" dla czytelnika opowieść.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe galerie w sieci. Wystawy, które warto zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 12:00
W czasach pandemii oknem na świat sztuki jest komputer i internet, który pozwala przenieść się do dowolnego muzeum czy galerii na świecie, bez ruszania się z wygodnej kanapy.
rozwiń zwiń