Nowe Technologie

Nie tylko "Wiedźmin". Historia polskich gier

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 18:42
Polska branża twórców gier to ścisła czołówka europejska, a nawet światowa - zapewniają organizatorzy wystawy "Digital Dreamers".
Zdjęcie ilustracyjne. Kadr z gry Wiedźmin
Zdjęcie ilustracyjne. Kadr z gry "Wiedźmin"Foto: mat. promocyjne

W najbliższej audycji zaprosimy Was do obejrzenia ekspozycji, która pokazuje historię polskich gier - od lat 80., czasów pierwszych firm zakładanych przez maturzystów i studentów oraz spotkań na giełdach komputerowych, takich jak ta słynna przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie, aż do dzisiejszych globalnych sukcesów.

Wystawa opowiada też o zmianach, jakie zachodziły w tej branży - zarówno tych związanych z postępem technologicznym, jak i z dojrzewaniem medium, jakim są gry wideo. O wystawie w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie opowie Marek Czerniak z Muzeum Gier Wideo w Warszawie.

***

Na "Audycję dla Geeków" zapraszamy w środę (13.01) w godz. 12.00-13.00. Program prowadzi Kamil Jasieński.

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

"Star Wars: Battlefront" - gra jak film sci-fi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:20
Fani serii "Star Wars" zacierają ręce. 19 listopada w Polsce pojawi się gra "Star Wars: Battlefront", sieciowa strzelanka osadzona w uniwersum "Gwiezdnych wojen" i zrealizowana przez twórców popularnej gry "Battlefield".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prawdziwe oblicze wojny - czy zobaczymy je w grach?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 19:00
Gry zwykle kojarzą się z rozrywką, a powszechnie sądzi się, że oswajają młodych ludzi z przemocą, a nawet mogą wywoływać agresję. Jest jednak sporo produkcji, które na poważnie mówią o okrucieństwie wojen.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filip Chajzer i wielki powrót planszówek

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 18:45
Wraz z modą na lata 90. do łask wróciły gry planszowe, w które gra się w domach, pubach i na profesjonalnych turniejach.
rozwiń zwiń