Nowe Technologie

Walkman. Cegła jak kamień milowy historii muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 14:00
Gdyby był, obchodziłby 37. urodziny. Przeszedł jednak do historii jako urządzenie, które zrewolucjonizowało odbiór muzyki.
Audio
  • Historia walkmana. Sprawdź, jak wynalazek z końca lat 70. zmienił nastawienie do muzyki u kolejnych pokoleń słuchaczy (Audycja dla Geeków/Czwórka)
1 lipca 1979 roku na rynku pojawiło się urządzenie TPS-L2, czyli pierwszy walkman. W 1987 roku pojawiła się polska wersja przenośnego odtwarzacza - PS 101 Kajtek
1 lipca 1979 roku na rynku pojawiło się urządzenie TPS-L2, czyli pierwszy walkman. W 1987 roku pojawiła się polska wersja przenośnego odtwarzacza - PS 101 KajtekFoto: Pap/Dpa/Matheisl

Dzięki przenośnemu urządzeniu do odtwarzania kaset magnetofonowych oraz słuchawkom muzyka stała się prywatną sprawą każdego człowieka.

- Ten wynalazek faktycznie wywołał szał. Nie tylko dlatego, że pozwalał cieszyć się muzyką w każdym miejscu i w każdym czasie, ale też dlatego, że po prostu był dobrze zrobiony, choć na początku wyglądem przypominał cegłę - wyjaśnia Maciej Gajewski z magazynu "Chip".

Ale sam walkman i dobre słuchawki nie wystarczyły, żeby cieszyć się ulubionymi piosenkami. Dlatego każdy fan muzyki pamiętał, żeby przed wyjściem z domu zabrać ze sobą... ołówek.

***

Przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 12.00

Materiał został wyemitowany w "Audycji dla Geeków"

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Filip Chajzer i wielki powrót planszówek

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 18:45
Wraz z modą na lata 90. do łask wróciły gry planszowe, w które gra się w domach, pubach i na profesjonalnych turniejach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jak mówić poprawnie?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 12:00
- Skoro dbamy o to, jak się ubieramy, to tym bardziej powinniśmy przywiązywać wagę do tego, jak mówimy - uważa dr Łukasz Szałkiewicz. Z współtwórcą pierwszego internetowego słownika poprawnej polszczyzny rozmawiamy o nowych zjawiskach w języku polskim.
rozwiń zwiń