Nowe Technologie

Zawód: youtuber. Na czym on polega? Jak i ile się zarabia?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 20:43
Youtuber to osoba zajmująca się tworzeniem i umieszczaniem produkcji audiowizualnych w serwisie internetowym YouTube. Jest to także określenie nowego zawodu związanego z mediami społecznościowymi, o ile działalność w tej formie wykracza poza ramy rozrywki. 
Youtuber to osoba prowadząca profesjonalnie lub amatorsko aktywność publikacyjną w serwisie YouTube
Youtuber to osoba prowadząca profesjonalnie lub amatorsko aktywność publikacyjną w serwisie YouTubeFoto: Kaspars Grinvalds/shutterstock.com

Wynagrodzenie youtubera stanowią przychody z reklam, najczęściej poprzez serwis Google AdSense lub z promowania produktów i usług w ramach publikowanych treści

Więcej w radiowej Jedynce opowie dr inż. Paweł Prociów, ekspert w zakresie nowych technologii, Internetu i mediów społecznościowych.


Czytaj także:


Poza tym w  audycji:

- Czy możemy zastrzec nazwę swojego domu i posługiwać się nią jak adresem? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy wraz z prawnikiem Markiem Aureliuszem Karczmarzykiem.

- Konkursy: Kto to, co to?, Od małego dla dużego

- NOWA Lektura w "Czterech porach roku" - od 5 lutego można będzie posłuchać fragmentów audiobooka z powieścią Iwony Menzel pt. "Szeptucha".

W zagubionych wśród nadbiebrzańskich bagien Waniuszkach modlitwą i ziołami leczy stara Oleszczukowa. Kiedy niespodziewanie umiera, wieś oczekuje od jej wnuczki Oleny, że będzie kontynuowała rodzinną tradycję. Olena rezygnuje z marzeń o studiach medycznych i zostaje wioskową szeptuchą.

Życie w Waniuszkach wciąż jeszcze opiera się na niewzruszonym fundamencie zasad, tradycji i Słowa Bożego. Wszystko ma tam swój ład, ludzie czynią to, co do nich należy, każdy wie, gdzie jest jego miejsce. Jednak nawet i do Waniuszek nieuchronnie nadciąga nowe.


***

Na audycję "Cztery pory roku" w poniedziałek (5.02) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Daniel Wydrych.

kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak