Nowe Technologie

Wiedźmin 4. Kiedy rozpoczną się prace nad grą?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 09:50
To świetna wiadomość dla fanów Wiedźmina i sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wszystko wskazuje na to, że CD Projekt, który ma za sobą drugi pod względem przychodów rok w historii, już za kilka miesięcy rozpocznie produkcję gry Wiedźmin 4.
Prace nad grą Wiedźmin 4 prawdopodobnie ruszą w drugiej połowie roku.
Prace nad grą Wiedźmin 4 prawdopodobnie ruszą w drugiej połowie roku. Foto: Shutterstock/charnsitr
  • CD Projekt, studio, które ma na swoim koncie takie hity gamingowe jak Cyberpunk i Wiedźmin, rok 2023 zamknął bardzo dobrym wynikiem finansowym.
  • Podczas prezentacji sprawozdania finansowego spółki poruszono także wątek premiery gry Wiedźmin 4. 
  • Z informacji wynika, że prace nad produkcją ruszą w drugiej połowie tego roku. 

Od premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", największego sukcesu polskiego studia CD Projekt, minęło prawie dziewięć lat. Nic więc dziwnego, że coraz głośniej mówi się o nowej odsłonie tej serii - Wiedźmina 4. Okazją było ogłoszenie sprawozdania finansowego spółki za 2023 rok, podczas którego poruszono wątek produkcji gamingowego hitu.   


Wiedźmin - jaka była sprzedaż gry w 2023 roku? 

W 2023 roku sprzedaż gier z serii Wiedźmin wyniosła ponad 75 milionów egzemplarzy. W sumie, wraz z Cyberpunkiem i rozszerzeniem do niego, obie serie CD Projekt sprzedały się w 100 milionach kopii.

- Ta gra jest priorytetem dla studia, ale nie jest jedyna produkcją, nad którą pracują. Obecnie CD Projekt łącznie pracuje nad pięcioma grami, które już wcześniej zostały wstępnie zapowiedziane - opowiada rozmówca Mateusza Kulika. - Jednak z dużych gier, które będą wychodziły, planowany jest oczywiście Wiedźmin 4. Według zapowiedzi, przy tej grze, która nosi nazwę kodową Polaris, będzie pracowało łącznie aż 400 osób. W tym momencie jest we wczesnej fazie produkcji, czyli już niedługo zacznie się pełny development.

Chwila wspomnień: 

Źr. Youtube/Wiedźmin 3: Dziki Gon - Zwiastun EDYCJI GRY ROKU


- Druga najważniejsza gra nosi nazwę kodową Sirius. Będzie to też gra z uniwersum Wiedźmina. Nad nią pracuje amerykańskie studio - dodaje specjalista. - Zespół ten jest złożony z 37 osób, więc będzie to prawdopodobnie jakaś mniejsza gra albo gra, która na razie jest w fazie preprodukcji, a potem urośnie do czegoś większego.


Źr. Youtube/ Polskie Radio/Twórcy gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zdradzają sposób na sukces (Radio Poland)


Wiedźmin 4 - czego możemy się spodziewać po nowej grze?

Choć jest to oczywiście odległa wizja, już trwają dociekania, czego będzie dotyczyła czwarta odsłona Wiedźmina. 

- Z tym tytułem i nową wersją gry związane są bardzo duże oczekiwania. Najważniejsze pytanie, jakie sobie zadajemy, to, czy będzie oparta na postaci Geralta, czy będzie to jednak jakaś zupełnie inna historia. Może będzie to prequel? Możliwości jest naprawdę wiele - tłumaczy Jerzy Bartoszewicz. - Sugerując się różnego rodzaju przeciekami, można wywnioskować, że będzie to zupełnie nowy Wiedźmin, tym razem ze szkoły tzw. kota. To się jednak okaże, bo póki co szczegółów nie znamy.


Posłuchaj
03:44 CZWORKA/Pierwsze słyszę - Wiedźmin gra 10.04.2024.mp3 O planach związanych z produkcją gry Wiedźmin 4 opowiada Jerzy Bartoszewicz, ekspert od rynku gier wideo (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik 

Data emisji: 10.04.2024 

Godzina emisji: 7.15

aw/wmkor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Tydzień Odpowiedzialnej Gry. Jak być świadomym graczem?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 17:20
W listopadzie na jednym z portali iGamingowych odbył się Tydzień Odpowiedzialnej Gry. W jego trakcie edukowano graczy o bezpiecznym i świadomym uczestnictwie w grach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gra "Invincible" na podstawie Lema. Jak się pisze scenariusz gry?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 12:41
Polskie studio stworzyło grę "Invincible" ("Niezwyciężony") na podstawie powieści Stanisława Lema. Ich inicjatywa została doceniona - zespół Starward Industries nominowany jest do Paszportów Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa. W Czwórce zdradzamy, jak powstawał scenariusz tej gry. 
rozwiń zwiń