Nowe Technologie

Niezależny kanał o ekonomii. Poszerz swoją wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 16:20
Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak stworzyli niezależny kanał o ekonomii, inwestycjach i biznesie. O swoim projekcie opowiadają w Czwórce.
Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak stworzyli niezależny kanał o ekonomii
Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak stworzyli niezależny kanał o ekonomiiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak są twórcami kanału "Stać mnie".
  • To niezależny kanał o ekonomii, inwestycjach i biznesie. 
  • Można tam znaleźć analizy i prognozy dotyczące Polski i innych krajów.

Studio Czwórki odwiedzili Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak, którzy są twórcami kanału "Stać mnie". To niezależny kanał o ekonomii, inwestycjach i biznesie. Można na nim znaleźć wiele analiz, różnego rodzaju prognoz, ale nie tylko. 


Niezależny kanał o ekonomii. Co można tam znaleźć?

- To są takie rzeczy, które na pewno zainteresują wszystkich tych, którzy, mówiąc ogólnie, interesują się światem. Przede wszystkim powiedzielibyśmy, że to są raczej treści ekonomiczne - mówią goście audycji. - To jest takie słowo, które najbardziej obrazuje te treści. Jednak obok tematów finansowych i ekonomicznych trafiają tam bardziej specyficzne zagadnienia dla konkretnych dziedzin.


Szersze spojrzenia 

Jak przyznają rozmówcy Kamila Jasieńskiego, ich zainteresowania są szerokie, co ma także odzwierciedlenie w tematyce filmików publikowanych na kanale.

- Ja jestem genetycznie obciążony, bo jestem dzieckiem dwojga geografów. Tak że zawsze patrzę na kwestię geopolityczną - mówi Michał. - Zestawiam te aspekty na mapie w skali makro. Sprawdzam, jak pewne sytuacje, zjawiska działają na kraj versus kraj z regionami. Marcin często zagłębia się w historie konkretnych inwestycji czy historii firm. Podział redakcyjny wychodzi więc naturalnie.

Zobacz także:

Kanał jest zróżnicowany, jeśli chodzi o tematykę. Można także natknąć się na serię podróżniczo-ekonomiczną. Opowiada ona o krajach bliskich i dalekich, znanych oraz egzotycznych. Wszystko oczywiście opowiedziane z perspektywy ekonomistów, pieniądza oraz inwestycji.

Polska w czołówce

Nie brakuje również różnego rodzaju prognoz ekonomicznych związanych z różnymi państwami. W Czwórce Michał i Marcin pokusili się jednak o podsumowanie ostatnich 25 lat w gospodarce polskiej.

- Jesteśmy srebrnym medalistą, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy. Tylko Chiny były lepsze, jeżeli o to chodzi - tłumaczą. - Mało kto o tym wie, a to jest nasza wizytówka i mamy drugie miejsce na całym globie. Przez ostatnich 25 lat zrobiliśmy drugą najlepszą robotę na świecie i tylko Chińczycy nas wyprzedzili. Żadni Amerykanie, żadni Niemcy - nikt nie zrobił tego lepiej.


Posłuchaj
17:24 CZWORKA/Pierwsze słyszę - ekonomia 26.01.2024.mp3 O niezależnym kanale o ekonomii opowiadają Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

W ich opinii prognozy na kolejne lata nie są już tak optymistyczne, na co wpływ ma m.in. niż demograficzny oraz wiele czynników, na które zwrócili uwagę w Czwórce.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał Włodarczyk, Marcin Rychlak (twórcy kanału o ekonomii "Stać mnie") 

Data emisji: 25.01.2024 

Godzina emisji: 9.15

aw, kor-wm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

WIRON zamiast WIBOR-u. Szansa na niższe raty?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 17:00
WIRON już niedługo ma zastąpić WIBOR. To ważna zmiana dla kredytobiorców, bo od WIBOR-u zależy wysokość oprocentowania kredytu, czyli i wysokość płaconych rat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Wdowiak i jego twórczość internetowa. Jak zmieniała się na przestrzeni lat?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 13:50
Łukasz Wdowiak jest twórcą internetowym. Od lat, z powodzeniem publikuje swoje filmiki w sieci. W Czwórce opowiada o swojej pracy, inspiracjach, a także zmianach jakie zaszły w przestrzeni internetowej. 
rozwiń zwiń