Nowe Technologie

Premiera: "Ośrodek wypoczynkowy" w Komunie Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 20:30
Czy państwo jest ośrodkiem wypoczynkowym? Czy na co dzień uświadamiamy sobie, że jesteśmy obywatelami i czy zależy nam na społecznej aktywności? O bierności współczesnych ludzi, którzy często wygodę stawiają ponad dobro opowiedziała w audycji Na scenie reżyserka przedstawienia "Ośrodek wypoczynkowy" Anna Smolar.  
Audio
  • 2.12.2017 Anna Smolar o nowym spektaklu "Ośrodek wypoczynkowy"
Spektakl Ośrodek wypoczynkowy, miał premierę w piątek 1 grudnia w Komunie Warszawa
Spektakl "Ośrodek wypoczynkowy", miał premierę w piątek 1 grudnia w Komunie Warszawa Foto: fot. Rafał Paradowski/komuna.warszawa.pl

- Ośrodek wypoczynkowy, to instytucja, które dogadza ludziom i przyjmuje każdego obywatela – podkreśliła Anna Smolar. - Razem z autorem scenariusza wyobraziliśmy sobie miejsce, trochę z gatunku science-fiction, do którego każdy obywatel jest systematycznie wysyłany na odpoczynek. Tam dba się o relaks i skupianie na przyjemnościach – dodała reżyserka.

Jak zaznaczyła Anna Smolar, poprzez to przedstawienie przyglądamy się naszej bierności, ale nie osądzamy cudzej. - Pomysł na spektakl zrodził się z oburzenia i poczucia bezsilności, ale jest jednocześnie refleksją autokrytyczną. Chcemy dotrzeć do źródła bierności społecznej i mechanizmów ukrytych w głębi każdej jednostki – przyznała gość audycji i dodała, że chciałaby, aby to przedstawienie odebrało ludziom komfort bycia znieczulonym.

"Ośrodek wypoczynkowy" miał swoją premierę w piątek 1 grudnia w Komunie Warszawa.

Audycję "Na Scenie" prowadziła Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24

____________________ 

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 2.12.17

Godzina emisji: 20.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Rola teatru w drodze do uzyskania przez Polskę niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 20:30
W Polsce dzień 11 listopada to nie tylko święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. To także wspominanie drogi, jaką musieli przejść Polacy – również artyści – aby tę wolność uzyskać. O tej właśnie drodze, o trudnościach i problemach, jakie na niej stawały, opowiedział w audycji „Na Scenie” Janusz Majcherek, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spektakl "Z drugiej strony". Tak wyglądałby świat, gdybyśmy mówili to, co myślimy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 21:15
Z pozoru banalna historia dwóch wieloletnich małżeństw, z których jedno się rozpada, opowiada o przestrzeganiu konwenansów i kłamstwie, towarzyszącym nam częściej niż byśmy tego chcieli. Dramat "Z drugiej strony", napisany przez współczesnego francuskiego pisarza Floriana Zellera, wyreżyserował Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, który był gościem audycji Na Scenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oriana Fallaci – dziennikarka bezkompromisowa

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 20:30
Przeszła do historii jako przebojowa, odważna, empatyczna i nieskrępowana konwenansami dziennikarka, która nie boi się zadać żadnego pytania. Czy taka naprawdę była Oriana Fallaci? Odpowiedź próbowała znaleźć reżyserka i aktorka Ewa Błaszczyk. W audycji „Na scenie” przybliżyła szczegóły przedstawienia "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam", a także opowiedziała o najciekawszych momentach z życia włoskiej dziennikarki.
rozwiń zwiń