Nowe Technologie

Poczta Polska wyemitowała pierwszy w Polsce kryptoznaczek

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 13:30
Poczta Polska wyemitowała pierwszy w Polsce kryptoznaczek. W ramach emisji "Polska w kosmosie" pod koniec ubiegłego roku Poczta wyemitowała cztery znaczki tradycyjne, do których dziś dołączono warstwę cyfrową. Dostępny jest też piąty znaczek, który powstał wyłącznie w wersji cyfrowej.
Kryptoznaczek Poczty Polskiej
Kryptoznaczek Poczty PolskiejFoto: Źródło: Twitter/PocztaPolska @PocztaPolska

Prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski powiedział, że emisja kryptoznaczka przenosi tradycyjną filatelistykę w świat cyfrowy. Wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek podkreślił, że kryptoznaczki zostały już wyemitowane w kilku państwach europejskich, ale polski znaczek jako jedyny posiada zarówno warstwę fizyczną, jak i cyfrową.

Każdy z czterech znaczków dostępnych w formie fizycznej upamiętnia inny międzynarodowy projekt kosmiczny, w który zaangażowani byli polscy naukowcy. Piąty, cyfrowy znaczek, został zaprojektowany przez sztuczną inteligencję.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Poczta Polska internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Holenderskie F-35 przechwyciły w pobliżu granicy z Polską trzy rosyjskie samoloty

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 09:53
Myśliwce F-35 holenderskich sił powietrznych przechwyciły w poniedziałek trzy rosyjskie samoloty, które zbliżyły się do polskiej strefy obrony powietrznej - poinformowało ministerstwo obrony Niderlandów. Holenderskie samoloty wykonują misję NATO monitorowania przestrzeni powietrznej nad Europą Środkową i Wschodnią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosjanie mogli stracić pod Donieckiem elitarną jednostkę. Kolejna wizerunkowa porażka Kremla

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 10:48
Wojska rosyjskie kontynuują ataki pod Wuhłedarem w obwodzie donieckim, jednak ponoszą tam duże straty: tylko w ciągu tygodnia stracili 130 jednostek sprzętu, w tym 36 czołgów – powiedział Ukrainskiej Prawdzie przedstawiciel wojskowych służb prasowych Ołeksij Dmytraszkiwski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Musimy dostarczyć Ukrainie broń, która pozwoli jej wygrać". Szef NATO ostrzega: Putin nie chce pokoju

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 11:25
- Nie widzimy żadnych oznak, że prezydent Putin przygotowuje się do pokoju, widzimy wręcz coś przeciwnego, przygotowuje się do kolejnej wojny, nowych ofensyw i nowych ataków - powiedział Stoltenberg.
rozwiń zwiń