Nowe Technologie

Muzyka przyszłości w grze "Cyberpunk 2077"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 16:23
Tworząc ścieżkę dźwiękową do nowej polskiej gry jej kompozytorzy - P.T. Adamczyk, Paul Leonard-Morgan, oraz Marcin Przybyłowicz - próbowali znaleźć brzmienie końcówki obecnego stulecia.
Audio
  • Marcin Przybyłowicz o ścieżce dźwiękowej gry "Cyberpunk 2077"
Cyberpunk2077
Cyberpunk2077Foto: mat prasowe

Swoją premierę miała niedawno od dawna wyczekiwana przez graczy z całego świata polska "Cyberpunk 2077". Produkcja studia CD Projekt RED, znanego z serii gier o Wiedźminie, to adaptacja klasycznej, towarzyskiej gry role playing "Cyberpunk 2020".

Produkt CD Projekt spotkał się w zdecydowanej większości z przychylnymi recenzjami w międzynarodowej prasie; krytycy zwracają uwagę przede wszystkim na gigantyczny rozmiar wirtualnego miasta - zwanego Night City - które można dowolnie eksplorować.

"Zapłaciłbym pełną cenę tylko po to, by przechadzać się po mieście i robić zdjęcia, moje zmysły są w ciągłym upojeniu" - napisał w recenzji krytyk portalu PC Gamer. "Washington Post" docenił również wciągającą fabułę i klimat, a także aktorstwo Reevesa. Agregujący recenzje portal Metacritic dał grze ocenę 91/100 w oparciu o 50 recenzji krytyków. Mimo to, na wiele recenzji wpływ miały techniczne błędy gry w pierwotnej jej wersji.

Jak jednak wskazują cytowani przez Reuters analitycy z JP Morgan, nawet mimo wielkiego oczekiwania związanego z tworzoną od 8 lat grą, pierwsze wyniki sprzedaży przewyższają prognozy; jeszcze przed premierą grę zamówiło ponad 8 mln osób, zaś niektórzy eksperci przewidują, że CD Projekt w przyszłym roku może osiągnąć liczbę 40 mln sprzedanych kopii, bijąc dotychczasowe rekordy.

Jednym z bardziej docenianych aspektów gry jest jej ścieżka dźwiękowa, której autorami są P.T. Adamczyk, Paul Leonard-Morgan, oraz Marcin Przybyłowicz, z którym rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: gry komputerowe MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska gra Cyberpunk 2077 pobiła rekord liczby graczy na platformie Steam

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 13:46
Kilka godzin po premierze, w grę Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio CD Projekt na platformie Steam grało jednocześnie ponad milion użytkowników, bijąc rekord gier jednoosobowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sony wycofało grę Cyberpunk 2077 z Playstation Store w związku z błędami

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 08:09
Firma Sony wycofała w piątek głośną grę polskiego producenta Cyberpunk 2077 ze swojego sklepu online Playstation Store. Decyzja ma związek z dużą liczbą błędów w pierwszej wersji gry na konsole Playstation 4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afrykańskie filmy na warszawskim Festiwalu AfryKamera

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 16:30
15 edycja festiwalu filmów afrykańskich AfryKamera w tym roku odbędzie się online w dniach 21-30 grudnia na platformie mojeekino.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie i brytyjskie kolędy na charytatywnym koncercie Zakonu Maltańskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 16:46
Najlepszych polskich i brytyjskich kolęd będzie można wysłuchać w niedzielę wieczorem podczas specjalnego, w tym roku odbywającego się w internecie, charytatywnego koncertu zorganizowanego przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń