Nowe Technologie

Naucz się robić gry podczas Digital Dragons Academy!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 07:00
W sobotę 7 listopada rozpoczyna się kolejny sezon Digital Dragons Academy – zajęć dla studentów i osób zainteresowanych pracą w branży gier. Cykl wykładów organizowanych przez Krakowski Park Technologiczny będzie realizowany online i dostępny za darmo dla wszystkich uczestników.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Zajęcia Digital Dragons Academy potrwają od listopada 2020 do kwietnia 2021 roku i zostaną podzielone na 12 wydarzeń online związanych z konkretnymi zagadnieniami tworzeniem gier. W trakcie całego kursu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tematami biznesowymi dotyczącymi wydawania gier i ich marketingu, kwestiami prawnymi czy podatkowymi w branży. Nie zabraknie również wykładów bezpośrednio związanych z tworzeniem gier: organizatorzy przewidzieli zajęcia z game desingu, concept artu, grafiki 3D oraz podstaw Unreal Engine.
Co ważne, zajęcia zawsze prowadzone są przez praktyków pracujących na co dzień w polskich studiach produkujących gry. Obok nich, uczestnicy wykładów będą mieli również okazję skonsultować swoje CV z pracownikami działów HR partnerów Digital Dragons Academy oraz zapoznać się z ich aktualnymi ofertami pracy.
Digital Dragons Academy powstaje przy aktywnym wsparciu firm z branży gier, które uczestniczą przy powstawaniu programu. Do tegorocznej edycji Krakowski Park Technologiczny zaprosił rekordową liczbę partnerów, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mieli okazję czerpać wiedzę od przedstawicieli: 11 bit studios, All in! Games, Anshar Studios, Reality Games, Roboto Global, Reality Games, Unreal Engine oraz Amazon Web Services.

Poprzednie edycje Digital Dragons Academy były realizowane w Krakowie i Warszawie, a w związku z sytuacją epidemiczną w marcu 2020 roku przeniosły się do sieci. W dotychczasowych wydarzeniach wzięło udział ponad 3600 osób, a zajęcia poprowadziło 185 prelegentów. W ramach projektu Krakowski Park Technologiczny udostępnia również darmową bazę wiedzy składającą się z nagrań poprzednich wykładów.

mg/mat prasowe