Polska - Rosja 1:1

Jedynka
Aneta Hołówek 12.06.2012
Kuba Błaszczykowski po strzeleniu wyrównującego gola
Kuba Błaszczykowski po strzeleniu wyrównującego gola, foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN UEFA

Pierwsza połowa niepomyślna dla Polaków. W drugiej nasza drużyna zagrała świetnie. I cały czas ma szanse na wyjście z grupy.

Polacy ruszyli z wielkim impetem, zarażeni przedmeczową atmosferą.
W 17. minucie piłkę do rosyjskiej bramki skierował Eugen Polanski, wywołując euforię na Stadionie Narodowym, ale chwilę później uciszyła ją podniesiona chorągiewka uniesiona przez bocznego arbitra i gwizdek głównego oznaczający pozycję spaloną.
W 22. minucie bliski zdobycia bramki był Jakub Błaszczykowski, ale nie trafił w piłkę w polu karnym.
W pierwszych 25. minutach Rosjanie sporadycznie atakowali, skupiając się przede wszystkim na obronie, ale później co raz częściej stwarzali zagrożenie, głównie lewą stroną, pod bramką Przemysława Tytonia.
Bramkarz PSV Eindhoven jednak znakomicie spisywał się na swojej pozycji, wspierany dobrą grą polskich obrońców.
Tak było do 37. minuty kiedy z rzutu wolnego wykonywanego z lewej strony polskiego pola karnego piłkę wrzucił Andriej Arszawin, a swoją trzecią bramkę w turnieju zdobył Ałan Dzagojew.

Ałan
Ałan Dzagojew strzela gola polskiej reprezentacji

Po przerwie w 57. minucie wyrównuje Kuba Błaszczykowski.

W 60. minucie żółtą kartkę otrzymali Robert Lewandowski i Igor Denisow.

W 75. minucie żółta kartka dla Ałana Dżagojewa, a w 81. dla Eugena Polanskiego.

Sędzia przedłużył mecz o 3 minuty, ale wynik juz się nie zmienił, choć Polacy mieli więcej okazji do zdobycia gola.

Polskie Radio zaprasza kibiców i miłośników sportu do słuchania relacji i transmisji ze wszystkich spotkań, a także specjalnych audycji poświęconych turniejowi w Polsce i na Ukrainie.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

>>> W serwisie Euro 2012 blog Tomasza Zimocha

Na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia przez cały czas trwania piłkarskich mistrzostw, od 8 czerwca do 1 lipca, gościć będzie specjalna audycja "Studio Euro radiowej Jedynki".
Stałym ekspertem w "Studio Euro Radiowej Jedynki" będzie Lesław Ćmikiewicz , wybitny piłkarz, trener, złoty i srebrny medalista olimpijski, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1974 roku, w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Wydarzenia na boisku komentować będą nie tylko tacy specjaliści, jak Zbigniew Boniek czy Jacek Gmoch , ale także znani kibice futbolu, m.in. Janusz Zaorski i Krzysztof Materna .

>>> Dowiedz się także, jakie atrakcje związane z mistrzostwami pojawią się na pozostałych antenach Polskiego Radia
W ramach "Studia Euro Radiowej Jedynki" będą także transmitowane wieczorne mecze (o godz. 20.45). W przypadku dwóch spotkań rozgrywanych w tym samym czasie komentatorzy będą na zmianę relacjonować ich przebieg. Mecze komentować będą Tomasz Zimoch, Andrzej Janisz, Marek Solecki, Robert Skrzyński, Włodzimierz Machnikowski, Krzysztof Ratajczyk i Grzegorz Hałasik .
Poza relacjami i wiadomościami z boiska, Jedynka przygotowała także audycję poświęconą temu, co dzieje się wokół Euro 2012. Magazynu "Dogrywka w Jedynce" można słuchać przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku o godz. 8.40, 12.30 i 17.30; w soboty natomiast o godz. 8.40 i 17.30, a w niedziele o godz. 17.30. Reporterzy Jedynki będą sprawdzać, co dzieje się w Strefach Kibica, jak sprawdza się infrastruktura i co przygotowały dla turystów miasta, w których rozgrywane są mecze.

>>> Jedynka zaprasza na relację z meczu Grecja - Czechy


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!