Kibice rozwiną wielką flagę. Pomysł Zimocha przyniesie nam szczęście?

polskieradio.pl
Agnieszka Kamińska 16.06.2012
Kibice rozwiną wielką flagę. Pomysł Zimocha przyniesie nam szczęście?
foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Flaga Narodowa Sektorowa czeka na stadionie na mecz Polska – Czechy. A co mają robić kibice, którzy będą pomagać w jej rozwinięciu? O tym specjalnie dla portalu polskieradio.pl Asystent Flagi.

Flaga Narodowa Sektorowa była pomysłem dziennikarza radiowej Jedynki Tomasza Zimocha. Flagę uszyły do spółki dwie firmy z Warszawy i Gliwic, dla których apel radiowca był bardzo mobilizujący.

We Wrocławiu flagę przejęli już pracownicy PZPN, którzy będą odpowiadać za to, by jej rozwinięcie na czas hymnu przebiegło gładko i bez przeszkód. Pomagać im w tym będą pracownicy jednej z firm, które zaangażowały się w uszycie flagi.

Jeden z Asystentów Flagi opowiada portalowi polskieradio.pl, co będą robić kibice, którzy znajdą się w sektorze z flagą. Ich zadaniem będzie od dołu przesuwać flagę w rzędach. – Każdy kibic musi złapać początek flagi, podać ją dalej i z podniesionymi rękami popychać flagę nad sobą do góry. Następnie zostanie odśpiewany hymn. Po hymnie flaga zostanie z powrotem złożona. Potem zajmiemy się poskładaniem i zabezpieczeniem – powiedział Jędrzej Zimoląg, Asystent Flagi, jeden z dwóch pracowników oddelegowanych przez firmę Opinion Strefa Druku. Obaj pracownicy rozłożą flagę w taki sposób, żeby kibicom łatwo było ją rozwinąć na cały sektor.

Flaga
Flaga już na stadionie! Fot. Opinion Strefa Druku

Samochód,
Samochód, który wiózł ogromną flagę o powierzchni ponad 1500 m kwadratowych dla polskiego sektora na mecz EURO 2012 Polska-Czechy, przed Stadionem Miejskiem we Wrocławiu. Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Jędrzej Zimoląg przyznał, że jest bardzo przejęty. Mówi, że ludzie bardzo ciepło i żywo reagują na Flagę Narodową Sektorową. – Z Gliwic do Wrocławia jechaliśmy samochodem, który jeszcze w nocy okleiliśmy na biało-czerwono. Nakleiliśmy napis „Wieziemy flagę”. Po drodze ludzie trąbili, machali. Przy bramkach do autostrady tumult, telewizje. Jesteśmy mocno przejęci! – mówi portalowi polskieradio.pl.

Twórcy flagi gotowi są przewieźć ją na ćwierćfinał, na półfinał, a potem na finał do Kijowa. Na apel Tomasza Zimocha odpowiedziały firmy SICO Polska Aleksandra Goldchneidera i Opinion Strefa Druku.

agkm

Przeczytaj też:

Jak powstawała wielka flaga >>>

Twórcy flagi: chcemy zobaczyć ją flagę w Kijowie! >>>

Aleksander Goldschneider o swojej inspiracji >>>

Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!