Wielki sukces współgospodarzy Euro 2012

PAP
Marcin Nowak 18.06.2012
Michel Platini
Michel Platini, foto: Wikipedia/prezydent.pl

Szef UEFA Michel Platini jest bardzo zadowolony z organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Uważa, że gospodarze "już wygrali ten turniej".

Michel Platini dodał, że atmosfera jest wspaniała. Skrytykował jedynie chorwackich kibiców.
- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak przygotowały się Polska i Ukraina. Te kraje już wygrały. Gratuluję im. Atmosfera w 99 procentach jest fantastyczna - powiedział 56-letni Francuz.
Podkreślił, że po wielu problemach i wielkich wątpliwościach, jakie pojawiały się w ciągu pięciu lat, teraz okazało się, że oba państwa sprostały zadaniu.
- Nie wszystko jest perfekcyjne, ale nie wyobrażam sobie, że mogłoby być lepiej, biorąc pod uwagę, jak wiele te kraje musiały zrobić - dodał.
Jednocześnie skrytykował zachowanie chorwackich kibiców. - Takich rzeczy nie można pochwalać. Prawie wszyscy potrafią się zachować, ale zawsze znajdzie się parę osób, które będą próbowały zepsuć atmosferę - ocenił.
Przed rokiem Platini rozmawiał na temat pseudokibiców z prezydentem kraju Ivo Josipovicem. Groził nawet wykluczeniem reprezentacji z rozgrywek. W trakcie Euro UEFA dwukrotnie już musiała wszcząć postępowanie dyscyplinarne przeciwko Chorwatom za zachowanie ich fanów.
W meczu grupowym przeciwko Włochom (1:1) w miniony czwartek w Poznaniu kibice z Bałkanów śpiewali rasistowskie piosenki, wywiesili również obraźliwe symbole i zapalili race. We wtorek zostanie podjęta w tej sprawie decyzja.
Jeśli chodzi o sportową stronę turnieju Platini uważa, że w finale zagrają Niemcy i Hiszpanie. - Tak obstawiałem od początku i nadal to podtrzymuję - powiedział.
Francuz pochwalił również sędziów, którzy jego zdaniem pokazują światową klasę. - Arbitrzy są bardzo dobrzy. Nie popełniają rażących błędów, a to jest najważniejsze. Turniej do tej pory układa się wspaniale. Nie mieliśmy jeszcze żadnego wyniku 0:0 - zaznaczył.


man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!