Zatopione nadzieje. Klęska polskich pływaków

Martin Ruszkiewicz 31.07.2012
Konrad Czerniak
Konrad Czerniak, foto: PAP/EPA/PATRICK B. KRAEMER

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start polskich pływaków w Londynie. Paweł Korzeniowski co prawda awansował do finału, ale zajął w nim odległe miejsce.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Zawodnik AZS AWF Warszawa z czasem 1.55,08 zajął siódme miejsce w finałowym wyścigu pływackim na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Zwyciężył reprezentant RPA Chad Le Clos, który na ostatnich metrach o 0,05 s wyprzedził Michaela Phelpsa.

Amerykanin zdobył 18. medal olimpijski i wyrównał rekord wszech czasów radzieckiej gimnastyczki Larysy Łatyniny. Jego obecny dorobek to 14 złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.

Finał nie dla Czerniaka i Jędrzejczak

Zawiedli również Konrad Czerniak i Otylia Jędrzejczak, którzy nie awansowali nawet do finału.

Czerniak (Wisła Puławy) z czasem 48,44 zajął szóste miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Ostatni z zawodników, który zakwalifikował się do finału, popłynął o 0,06 sekundy szybciej niż Polak.

Natomiast Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) z czasem 2.13,09 zajęła ostatnie, ósme na 200 metrów stylem motylkowym. W przedpołudniowych eliminacjach mistrzyni olimpijska z Aten na tym dystansie uzyskała rezultat 2.09,33.

Wcześniej w Londynie Polce nie powiodło się na 100 m delfinem, gdzie odpadła w eliminacjach.

W środę wystąpi jeszcze w sztafecie 4x200 m st. dowolnym.