Polka obniżyła loty. Czołówka poza zasięgiem

Piotr Grabka 07.08.2012
Małgorzata Wojtyrafot. PAPEPACHRISTOPHE KARABA
Małgorzata Wojtyra/fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA, foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Małgorzata Wojtyra zajęła 11. miejsce w rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym na igrzyskach w Londynie. W ostatnim starcie - wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego - była 14.

Reprezentantka Polski rozpoczęła w poniedziałek rywalizację od 13. pozycji na 250 metrów ze startu lotnego, potem wygrała wyścig punktowy i była 10. w wyścigu australijskim (eliminacyjnym). Na półmetku zmagań zajmowała dobre, szóste miejsce
We wtorek Małgorzata Wojtyra była 12. w wyścigu na dochodzenie na 3 km, w scratchu została sklasyfikowana na 13. pozycji, a zmagania zakończyła 14. lokatą na 500 m ze startu zatrzymanego. Łącznie wystarczyło to na zajęcie 11. miejsca w klasyfikacji końcowej.

Złoto zdobyła Brytyjka Laura Troth, srebro - Amerykanka Sarah Hammer, a brąz - Australijka Annette Edmondson.