"Krótki mecz, a raczej przedłużona egzekucja"

Trójka
Agnieszka Szałowska 08.08.2012
Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski i Michał Winiarski
Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski i Michał Winiarski, foto: PAP/EPA/MERJA OJALA

Polscy siatkarze przegrali z Rosjanami 0:3 i nie zagrają w półfinale. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali pierwszego seta 17:25, drugiego 23:25, a trzeciego 21:25

Mecz komentował dla Państwa Tomasz Gorazdowski.

Od początku spotkania Rosjanie uzyskali przewagę i kontrolowali sytuację. Bez problemu wygrali pierwszego seta z polskimi siatkarzami 25:17. W drugim walka była o wiele bardziej wyrównana, ale w końcówce Rosjanie również okazali się lepsi. Podopieczni Władimira Alekno wygrali 25:23. W trzecim secie Polacy starali się podjąć walkę, ale byli dziś za słabi na świetnie grającą ekipę "Sbornej". Rosjanie dopięli swego wygrywając trzeciego seta 25:21.
W walce o finał Rosja spotka się ze zwycięzcą meczu Bułgaria - Niemcy.

Ćwierćfinał w Londynie był 14. pojedynkiem o stawkę między drużynami Polski i Rosji od 2002 roku. Dziewięć z nich wygrali rywale. W 2008 roku na igrzyskach w Pekinie biało-czerwoni zwyciężyli 3:2 w fazie grupowej.
We wrześniu ubiegłego roku w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy Polacy wygrali 3:1. Ostatnio triumfowali jednak podopieczni Władimira Alekny - w półfinale Ligi Światowej 3:1 i w grudniowym turnieju o Puchar Świata 3:2.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

W Londynie polska drużyna wygrała do tej pory z Włochami, Argentyną i Wielką Brytanią, ustąpiła natomiast Bułgarii i Australii.