Konrad Czerniak - Pływanie

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 17.07.2012

Jedna z naszych największych nadziei na medal w zawodach pływackich.

Konrad Czerniak urodził się 11 lipca 1989.

Wicemistrz świata (2011), dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie (2011), brązowy medalista mistrzostw Europy (2010). Wielokrotny rekordzista Polski.

Wychowanek klubu KS Wisła Puławy. Do końca szkoły podstawowej trenował pod opieką Sławomira Słotwińskiego. Następnie jego treningiem zajął się trener Ryszard Kowalczyk, prowadzący przed laty Annę Uryniuk. Obecnie trenuje w podmadryckiej szkole pływania utworzonej przez Bartosza Kizierowskiego. Specjalizuje się w stylu dowolnym oraz motylkowym.

W 2007 roku wywalczył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym na mistrzostwach Europy juniorów w Antwerpii.

Pierwszy poważny seniorski sukces odniósł w 2010 roku na ME w Budapeszcie gdzie na dystansie 100 metrów stylem motylkowym zajął trzecie miejsce.

Rok później wspaniale spisał się na mistrzostwach świata w Szanghaju. Wrócił stamtąd ze srebrnym medalem wywalczonym na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

Poprzedni rok był dla niego bardzo udany. Konrad swój dorobek medalowy wzbogacił także o trzy medale na ME na krótkim basenie rozgrywanych w Szczecinie. Był najlepszy w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym i stylem dowolnym oraz trzeci na 50 metrów stylem motylkowym.

Wikipedia/mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!