Polka zdobyła pierwszy medal na paraolimpiadzie w Londynie

Aneta Hołówek 30.08.2012

Anna Harkowska zdobyła srebro w kolarskim wyścigu torowym C5. Zloty medal przypadł Brytyjce Sarah Storey, a brąz Fionie Southorn z Nowej Zelandii.

Zwyciężczyni, która zdobyła swój ósmy medal w imprezie tej rangi, miała czas 3;32.170, Anna Harkowska straciła 16 sekund.

Siódme miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego zajął reprezentant Polski w strzelectwie, Wojciech Kosowski.

Polscy koszykarze na wózkach udanie rozpoczęli olimpijski turniej - zwyciężyli z Kolumbią 63:45. W grupie B turnieju Polacy zagrają jeszcze z zespołami Kanady, Japonii, Niemiec i Wlk. Brytanii - do dalszych gier awansują po cztery najlepsze drużyny z dwóch grup.

W rozpoczętych wczoraj Igrzyskach Paraolimpijskich uczestniczy ponad 4000 sportowców, w tym 101 Polaków.