Sukces akcji Zimocha - medaliści zaproszeni

polskieradio.pl
Marcin Nowak 27.09.2012
Stadion Narodowy podczas meczu Euro 2012
Stadion Narodowy podczas meczu Euro 2012, foto: PAP/Radek Pietruszka

PZPN zaprosi polskich medalistów igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Londynie na mecz piłkarski Polska - Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tym samym PZPN przystał na apel dziennikarza Polskiego Radia Tomasza Zimocha - inicjatora całej akcji. Komentator sportowy radiowej Jedynki w ten sposób chciał uhonorować sukcesy polskich sportowców, jakie osiągnęli oni w stolicy Anglii.

"Mistrzowie na Narodowym. Pokażmy sportowych bohaterów roku. Powitajmy ich po mistrzowsku. Niech loża vipowska zaroi się od wyjątkowych vipów. Medaliści Igrzysk i Paraolimpiady gośćmi honorowymi meczu jesieni" - w takich słowach Tomasz Zimoch zachęcał na Facebooku przedstawicieli PZPN-u, by w wyjątkowy sposób potraktowali naszych bohaterów z Londynu.

Na czwartkowym posiedzeniu zarządu piłkarskiej centrali - pomysł Tomasza Zimocha spotkał się z aprobatą. W tej chwili listy z zaproszeniami dla medalistów z Londynu wysyłane są do Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Tomasz Zimoch ma też nadzieję, że na spotkanie eliminacji mistrzostw świata uda się zaprosić ambasadora Wielkiej Brytanii - Robina Barnetta. Zdaniem dziennikarza Polskiego Radia - mógłby on nawet objąć patronatem to wydarzenie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Redaktor radiowej Jedynki liczy też na rozciągnięcie wielkiej flagi Polski podczas spotkania z Anglikami. Gigantyczną "sektorówkę" mogliśmy zobaczyć podczas spotkań Euro 2012.

Miejmy nadzieję, że PZPN nie zmieni zdania i nie wpadnie na pomysł by zamiast na mecz Polska - Anglia zaprosić naszych medalistów na sparing "Biało-czerwonych" z RPA, który również zostanie rozegrany w stolicy. Już niedługo powinno pojawić się oficjalne stanowisko związku w tej sprawie.

Mecz Polska - Anglia w ramach eliminacji do mundialu w Brazylii w 2014 roku odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie 16 października o godz. 21.00.

man, polskieradio.pl, IAR

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!