Medal wraca do Klepackiej! Wzruszająca chwila na gali PKOL

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 08.01.2013
Żeglarka Zofia Noceti-Klepacka (P) i przedsiębiorca Jan Kulczyk (L) podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie
Żeglarka Zofia Noceti-Klepacka (P) i przedsiębiorca Jan Kulczyk (L) podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zofia Noceti-Klepacka, która brązowy medal igrzysk olimpijskich przekazała na aukcję dla chorej Zuzi, podczas gali PKOl była najszczęśliwszym z gości. Medal niespodziewanie wrócił do niej.


Podczas Spotkania Noworocznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego okazało się, że osobą, która wylicytowała medal Noceti-Klepackiej był Jan Kulczyk, który postanowił go oddać żeglarce.

Wzruszająca rozmowa Tomasza Zimocha z Zuzią i jej mamą>>>

- Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem. Te słowa chcę zadedykować szczególnemu mistrzowi, który zlicytował swój medal, by ratować życie dziecka. Pani Zosiu, tak naprawdę wywalczyła pani ten medal dwa razy - powiedział Kulczyk, wręczając zaskoczonej Klepackiej brązowy krążek.

- Tylko w taki sposób mogłam pomóc, bo sama nie zarabiam milionów. Warto wyciągnąć rękę do osoby, która potrzebuje pomocy - mówiła żeglarka, która nie ukrywała swojego wzruszenia.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!